YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın son kalesi de paramparça oldu
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner HSYK seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Paralel Yapı'nın son kalesi de paramparça oldu
13 Ekim 2014 / 10:30 Güncelleme: 13 Ekim 2014 / 09:49

Türkiye'de pazartesiden (bugün) itibaren bambaşka bir iklim olacağını dile getiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, yargı üzerinden siyaset bloke edilmek isteniyordu. Adliyemiz çok yıprandı. Ama inşallah HSYK'daki bu yapılanmadan sonra özgürlükçü, herkesin bendendir diyebileceği yargısal bir sistem ortaya çıkacaktır, açıklamasında bulundu.

Paralel Yapı'nın yargının bir hükümdarlık alanı olması kabul edilemezdi

Metiner konuyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

"Adalete güven sarsıldı. Paralele savcıların himmet adı altında nasıl haraç topladıklarını çok iyi biliyoruz. Bugün Türkiye'yi terörize edenlerin paralel savcılar tarafından nasıl korunduğunu görüyoruz. Yargıya sonsuz güvenimiz var ama bu paralel çete tarafından yargının bir hükümdarlık alanı olmasını kabul edemezdik. Yarından itibaren Türkiye'nin nasıl bir korku ikliminden çıktığını göreceğiz."

"Adalete güveni sarstılar"

"Paralel yapı hakketmediği bir güç kazandı. Onlar aracılığıyla adalete güven duygusu sarsıldı. Paralel yapıya yönelik soruşturma dosyaları savcılar izin vermediği için yapılamadı. İşte yarından itibaren paralel yapının hukuksuzluğu çok rahat bir biçimde sorgulanacak."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler