YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın kadeh operasyonu
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na bin TL değerinde altın varaklı kadehler alındı haberlerini gündeme getirerek algı operasyonu yapma görevine soyunan Paralel medyanın oyunu tutmadı. Söz konusu kadehlerin Çankaya'dan getirildiği ortaya çıktı.
Paralel Yapı'nın kadeh operasyonu
07 Aralık 2014 / 10:26 Güncelleme: 07 Aralık 2014 / 10:44

Paralel Yapı'nın kalemlerinin günlerce sosyal medyada attığı iftiralar da deşifre olurken, kaynaksız iftira haberlerde ve yapılmak istenen algı operasyonunda nasıl akıl tutulması yaşandığı görülmüş oldu.

Edinilen bilgilere göre Saray'a yeni mutfak ve dekorasyon ürünü alınmadı. Saray'da kullanılan tüm mutfak malzemeleri Çankaya Köşkü'nden taşındı. İç dekorasyonda kullanılması için Çankaya Köşkü'ndeki tüm tablolar ve dekorasyon ürünleri Saray'a getirildi.

Bir cumhurbaşkanlığı yetkilisi, Köşk'te kullanılan tüm ürünlerin Saray için de yeterli olduğunu ve yeni alımlara ihtiyaç duyulmadığını ifade etti. Yetkili, "Bunlar devlet geleneğinde olan şeyler. Devlet başkanlarını ağırlamak için alınıyor. Buna uygun şeyler alınması doğal" dedi. Öte yandan habere konu olan kadehlerin ithal değil yerli üretim olduğu ortaya çıktı. Fiyatının bin lira olduğu yalanının ise paralel algı operasyonu bir parçası olarak degerlendirildi.

Erdoğan: "Yerli olsun"

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın iç tasarım ve mimarisinde kullanılmak istenen malzemeler ile ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "mutlaka yerli üretim olsun" talimatı verdiği öğrenildi. Saray zemin ve duvarlarında kullanılan mermerlerin bir kısmının ithal olması talebinin Erdoğan tarafından, "Afyon mermeri yetmiyor mu?" denilerek reddedildiği, hemen hemen tüm alanlarda yerli ürünlerin kullanıldığı ifade edildi.

 

SABAH

19:07
 // Rasim DUMAN
Asparagas haber, ajitasyon,illuzyon, yalan,iftira,demagoji... Her turlu ahlak disi yayin yapma konusunda Kartel Medyasindan cok sey ogrendiler. Simdi Zaman gazetesi ile Sozcu'nun, Hurriyet'in kanka olmalarina sasirmiyorum artik. Samanyolu Tv'de Star'dan, Kanal D'den, CNN Turk'ten cok sey ogrenmis. Cok yazik....
07 Aralık 2014 19:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler