YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'dan gençlere üç nokta kıskacı
Polis koleji öğrencileri dindar geçinen Paralel Yapı'nın oyununu deşifre etti. Örgüt kontrolündeki öğrencilere son 5 yıldır polis okullarında ‘Amerikan ajanı var’ diye mescitte namaz kılmayı yasaklamış. Yerine “Üç nokta namazı” kılmaları talimatı vermiş.
Paralel Yapı'dan gençlere üç nokta kıskacı
31 Mart 2015 / 07:25 Güncelleme: 31 Mart 2015 / 12:04

17 ve 25 Aralık'ta hükümete darbe planlayan paralel yapının Türkiye üzerinde oynadığı tüm oyunlar bir bir deşifre oluyor. Özellikle emniyet teşkilatının her noktasına sızan paralel yapının, polis kolejlerinden itibaren gençleri nasıl bir kıskacın ve kirli oyunun içerisine çekmek istediği artık ortaya çıktı. Paralel yapı soruşturmasını yürüten polis birimlerine tanık olarak ifade veren genç polis adayları paralel yapının polis kolejlerinde neler yaptığını bir bir anlattı. 17 ve 25 Aralık operasyonları öncesinde polis kolejlerini kendi kontrolünde tutan paralel örgüt son 5 yıldır kendilerine bağlı öğrencilerin mescitlerde namaz kılmasını yasaklamış.

Deşifre oldun bizden değilsin!

Mescite inerek namaz kılmak isteyen öğrencilere "Mescit'te Amerikan ajanları var" diyerek yasak konulmuş. Gözlerle "Üç nokta namazı" kılmaları talimatını vermiş. Mescit'te namaz kılan öğrenciler ise "Siz artık deşifre oldunuz. Bizden değilsiniz" diyerek dışlanmış. Paralel yapının buradaki asıl hedefi kendisine bağlı polis adaylarını saklamaktı.

Mumsema (üç nokta) namazı nedir?

Hastalık halinde ayakta namaz kılamayan bir kişinin oturarak gözleriyle kıldığı namaz anlamına gelir. Rükû veya secde etmeye gücü yetmeyen kimse ima ile namazı kılabiliyor. Namazda rükû ve secde yerine başla işaret ediliyor.

 

AKŞAM

Yazı içindeki site ismi
 // Mehmet zübeyir demir
Yazıyı alıntı yaparken mumsema sitemizin isminide kopyalamışsınız. Bu isim ile bu yazılmış olan yazının bir arada olması hiç hoş değil. Lütfen sitemizin ismini mesajın içinden ve etiketten siliniz.
Mumsema.org...
16 Ağustos 2017 Çarşamba 05:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler