YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı’da Zekeriya isyanı: Bizi neden kaçırmadınız!
Paralel Yapı’da Zekeriya isyanı: Bizi neden kaçırmadınız!
16 Ağustos 2015 14:46
Firari Savcı Zekeriya Öz’ün kaçması sağlanınca hapisteki diğer paralel örgüt üyeleri, “O’nu kaçırdınız, biz hapiste çürüyoruz, bizi neden kaçırmadınız” diye isyan etti.

Darbe suçundan hakkında yakalama kararı çıkarılan firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara, Paralel örgütün organizasyonu ile yurt dışına kaçtı. Gürcistan’a geçtikten sonra Ermenistan’ı işaret edip soluğu Almanya’da aldı. Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın kaçması için Paralel Örgüt seferber oldu. Kaçaklar kimsenin bilmediği yere götürüldü. Bu arada Türk istihbarat birimleri de Öz’ün izini sürdü. Yakalanıp Türkiye’ye getirilmesi için çok farklı kanallardan muhataplarıyla görüştü. Eski savcılara “Kaçın” emrini ise bizzat Pensilvanya’dan Fetullah Gülen’in verdiği belirlendi. İddiaya göre Gülen, örgüte şu mesajı iletti: “Bazı arkadaşlarımızın hapse atılıp çözülmesi ihtimalini ortadan kaldırın. 17-25 Aralık’ta bizden emir alanlar da altlarındaki kişilere emir verenler de kaçsın.”

Diğerleri isyan ettiler

Meslekten ihraç edilen savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yurtdışına kaçırılmasının yankıları büyüyor. Paralel Yapı’nın bu firara tepki gösterdiği öğrenildi. Savcıların kaçırılmasına sert çıkan Paralel örgüt üyeleri, “Zekeriya Öz’ü yurtdışına kaçırdınız, biz yaz sıcağında hapiste çürüyoruz, bizi neden kaçırmadınız” diyerek örgüt yöneticisi imamlara isyan etti. Bu nedenle Pensilvanya’dan yönetilen Paralel Yapı’da çözülme olduğu belirtildi.

 

STAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler