YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı Binali Yıldırım'ı adım adım takip etmiş!
Paralel yapının, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ı takip ettiği iddia edildi.
Paralel Yapı Binali Yıldırım'ı adım adım takip etmiş!
11 Ocak 2014 / 13:55 Güncelleme: 11 Ocak 2014 / 13:58

Paralel yapı nın, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım 'ı takip ettiği iddia edi.

Sivil polislerin, halen milletvekili olan Yıldırım'ın evi ve seçim bürosunu kameralarla takip ettiği ileri sürüldü.

İzmir'de Liman İşletmesi'ne yönelik yolsuzluk operasyonuyla ilgili ilginç detaylara ulaşıldı. Operasyonu yapan polislerin soruşturmayla ilgisi olmadığı halde, halen milletvekili olan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın ev ve işyerlerini ablukaya aldığı öğrenildi.

Yıldırım'ın İzmir Bornova'da kaldığı evi ile seçim çalışmalarını yürüttüğü büronun etrafında sivil polislerin gece gündüz izleme yaptığı öne sürüldü. Yıldırım'ın ev ve işyerlerine giren çıkan kişilerin kamera ile kayıt altına alındığı iddia edildi.

İmbat ismi özellikle seçildi

Öte yandan operasyonla ilgili ilginç bir iddia da soruşturmaya isim bulma konusunda yaşandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ndeki (KOM) bazı polislerin operasyona ad bulmak için oylama yaptığı ve sonunda İzmir'le özdeşleşmiş bir isimde karar kılındığı öğrenildi. Operasyona oybirliğiyle Ege'de denizden gelen rüzgar anlamına gelen 'İmbat' adı verildi.

9 kişi serbest

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 24 zanlıdan 23'ü, sorgularının tamamlanmasından ardından dün sabah erken saatlerde İzmir Adliyesi'ne sevk edildi.Adliyeye götürülen 23 şüpheliden 9'u savcılık tarafından serbest bırakıldı. Gözaltında bulunan 14 kişi ise tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Bacanak teslim oldu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir'deki operasyon kapsamında arandığı iddia edilen bacanağı C.H., dün sabah saatlerinde avukatıyla birlikte Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü'ne gitti.

Seçim çalışmaları nedeniyle İzmir'de bulunan Yıldırım, bacanağının teslim olduğuna dair “Değerlendirme yapmıştık. Bilmiyorum, haberim yok” yanıtını verdi. Yıldırım, “Babam da olsa hesap verir” demişti.

Biz geldik, ölü toprağı kalktı 

BU arada İzmir'de seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, dün de Beydağ İlçesi'ni ziyaret etti.

Partisinin ilçe başkanlığında konuşan Yıldırım CHP'yi kastederek, “Biz geldik, İzmir konularını gündeme getirince bunların üzerinden ölü toprağı kalktı, çalışmaya o zaman başladılar.

2012 öncesi bütçe harcamaları yüzde 55'ten fazla değil, şimdi yüzde 60'lara çıkmış, hatta 2013'te en yükseğe çıkmış ama hala hizmet için ayırdıkları parayı kullanamamışlar. Sonra da 'Ankara paralarımızı alıyor, bütçe ayırmıyor' diyorlar. Sen önce elindekini hizmete kullan, kalmazsa yine iste” diye konuştu. 

 

AKŞAM

14:06
 // K.A
Bu paralel çete derhal dagitilmali bunlar terörislerden daha terörist...
11 Ocak 2014 14:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler