YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel ve CHP işbirliğine dair bomba iddialar
Paralel ve CHP işbirliğine dair bomba iddialar
25 Ekim 2015 08:06
Paralel soruşturmada ifade veren bir gizli tanık bilgilerin örgüt tarafından şu an CHP milletvekili olan Eren Erdem'e gönderildiğini anlattı.

Akşam'da yer alan habere göre, Paralel yapı ile CHP işbirliği deşifre oldu. Paralel yapı soruşturması ifade veren bir gizli tanık hükümet aleyhine belgelerin cemaat tarafından şu an CHP İstanbul milletvekili olan Eren Erdem’e gönderildiğini anlattı. Erdem o dönem Karşı Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeliği’ni yapıyordu. Gizli tanık, “Eren Erdem haberlerin yayınlanmadığı zaman gazetede tartışma çıkarırdı.

"HÜKÜMETİ DÜŞÜRECEKLER"

Bu cemaat hükümeti düşürecek. Yargılanacaklar. Erdoğan’ı Lahey’de yargılatacak belgeler var. Bu haberleri yayınlayalım. Bize de para yardımı yapılır. Gazete zenginleşmiş olur’ diyordu” dediğini anlattı. Erdem’in milletvekili olması nedeniyle dosyasının ayrılarak TBMM’ye gönderileceği öğrenildi. Paralel yapıyla kol kola son dönemdeki seçimlere giren CHP’nin bu işbirliği mahkeme tutanaklarına da yasındı. ’25 Aralık’ soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla 69 kişi hakkında açılan davanın iddianamesinde yer verilen gizli tanık ifadeleri CHP ile paralel yapının işbirliğini gözler önüne serdi.

HABER KARŞILIĞI PARA ÖDEMESİ

Gizli tanık ifadesinde şunları anlattı:  “Gazeteye belgeler TUSKON’un danışman firmasından getiriliyordu. Belgeler CD ortamında bazen çikolata paketinde bazen çiçek saksısının altında gelirdi. Yayınlanması karşılığında gazeteye para verileceği söyleniyordu” dedi.  Eren Erdem haberlerin yayınlanmadığı zaman gazetede tartışma çıkarırdı. ‘Bu cemaat hükümeti düşürecek. Yargılanacaklar. Erdoğan’ı Lahey’de yargılatacak belgeler var. Bu haberleri yayınlayalım. Bize de para yardımı yapılır. Gazete zenginleşmiş olur’ diyordu”.  

DOSYASI TBMM’YE GİDECEK

Gizli tanığın ifadelerinde geçen kişi dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eren Erdem olduğu ortaya çıktı. Erdem 7 Haziran seçimlerinde CHP’den İstanbul Milletvekili seçildi. Bu seçimlerde yine CHP İstanbul 3’üncü bölge 6’ıncı sıradan aday. Erdem’in milletvekili olması nedeniyle dosyasının ayrılarak TBMM’ye gönderileceği öğrenildi.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler