YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel medyadan psikolojik harekat
Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklanmasının ardından paralel medya da psikolojik harekata hız verdi.
Paralel medyadan psikolojik harekat
02 Temmuz 2014 / 23:33 Güncelleme: 02 Temmuz 2014 / 23:32

Devlet içindeki yapılanmaları deşifre olan ve yargı önünde hesap vermeye başlayan paralel yapının yayın organlarından Today's Zaman Gazetesi, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklanmasını okuyucularına duyururken Erdoğan'ın hiddetli ve gergin yüz ifadeli bir fotoğrafını kullandı. Bu durum, 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinden sonuç alamayan ve köşeye sıkışan paralel yapının medya organları vasıtasıyla yürüttüğü  psikolojik harekatın bir parçası olarak yorumlandı.

Paralel yapının İngilizce gazetesi Today's Zaman, Erdoğan'ın adaylık açıklamasını manşetten duyurdu. Erdoğan'ın adaylığını açıkladığını ve yarışın başladığını belirten gazete, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını haber fotoğrafı olarak kullandı.

Gazete, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu gülümserken, Selahattin Demirtaş'ı sakin bir şekilde haber fotoğrafına eklerken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hiddetli ve gergin yüz ifadeli bir fotoğrafını kullandı.

00:18
 // LİSANI HAL
Ortadaki Demirtaş, ''ben neden burdayım'' der gibi. Doğal ve normaldir. Adamlar zaten niyetini ortaya koymuşlar. Erdoğan abimiz de, sitttir çeker gibi. E zaten o fotoyu o pozuyla diskalifiye etmiş. Ekmoş da, arap ülkelerindeki diktatörler gibi kendini kasmış bayağı....
03 Temmuz 2014 00:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler