YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pamukoğlu'ndan ilginç iddia
Halk ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, CHP ve MHP'nin 'HEPAR oylamızı bölecek' dediğini iddia etti.
Pamukoğlu'ndan ilginç iddia
05 Aralık 2010 / 16:28 Güncelleme: 05 Aralık 2010 / 16:40

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ''HEPAR oylarımızı bölecek'' dediğini iddia ederek, ''Herkesi bir endişe sardı'' dedi.

Osman Pamukoğlu, partisinin Döşemealtı İlçe Başkanlığının açılışını yaptı. Ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şubesini ziyaret eden Pamukoğlu, burada Şube Başkanı Ali Kuş'tan derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Pamukoğlu, burada yaptığı konuşmada, gelecek genel seçimlere 16 partinin gireceğini, bunlardan birinin de HEPAR olduğunu söyledi. Pamukoğlu, 60 il ve 500 ilçede örgütlü olduklarını ve seçim çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Pamukoğlu, halkın parti olarak MHP, CHP ve AK Parti dışında bir güç göremediğini ifade ederek, ''Halk güç görmüyor. Parti olarak MHP, CHP ve ampulcü partiyi biliyor. Bu üçü, PKK partisi ve biz, Meclis'e gireceğiz'' diye konuştu.

Cumhuriyet tarihi boyunca 157 siyasi parti kurulduğunu bildiren Pamukoğlu, halkın destekleriyle kurulan tek parti olduklarını savundu. Pamukoğlu, birleşme düşünmediklerinin altını çizerek şunları söyledi:

''CHP, MHP, 'HEPAR oylarımızı bölecek' diyor, herkesi bir endişe sardı. 'Bizi bölüyorlar' diyorlar. Siz bütün müsünüz? Bu birleşme lafları bana ilk günden beri geliyor. Bu senin dediğin 'Ben de güreşeceğim' demeye benziyor. Giy kispetini gel. Niye birleşiyoruz? Bizim ağırlığımız bize yeter, lüzumsuz ağırlık taşıyamayız.''

Pamukoğlu, konuşmasının ardından basına kapalı olarak bir süre gazilerle sohbet etti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler