YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pamukoğlu'na dinleyici şoku
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Nevşehir mitinginde dinleyici şoku yaşadı.
Pamukoğlu'na dinleyici şoku
16 Kasım 2009 / 17:47 Güncelleme: 16 Kasım 2009 / 17:48

Yaklaşık 30 kişilik bir topluluğa hitap eden Pamukoğlu'nu takip eden gazeteci ve polis sayısı, dinleyicilerden daha çoktu. 

 
 

Yaklaşık 15 gündür Anadolu'nun çeşitli kentlerinde mitingler düzenleyen Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nun son durağı Nevşehir oldu. Günler öncesinden Nevşehir'e geleceği duyurulan Pamukoğlu, Türk Telekom binası önündeki cadde de partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Miting alanına geldiğinde tam bir şok yaşayan Pamukoğlu, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu yaklaşık 30 kişilik bir partili gurup tarafından karşılandı.

Vatandaşların ilgisizliğini iktidara ve insanların vurdumduymazlıklarına bağlayan Osman Pamukoğlu, yaklaşık 25 dakika miting alanında kaldı. Pamukoğlu, "Bu insanları aç ve yoksul bırakıp beyinlerini eğitmesen Güneydoğu gitmiş, bankalar gitmiş, limanlar gitmiş,  açılım dorukta, hiçbir şey umurlarında olmaz. Bu kış günü, bu soğukta 'mitingde nerden çıktı' diye günlük yaşamlarını sürdürürler. Sonra ne yaparlar? Ağlarlar, söylenirler, sızlanırlar. Yaptıkları budur. 16 gündür Anadolu'dayım. Şöyle bir alışkanlıkları var; seçim yokken, seçim startı verilmezken, nerden çıkıyor bu mitingler? Kafaları bulanık, muhakemeleri karışmış, sindirilmişler, korkuyorlar. Efendisiz yapamıyorlar, hak aramak veya hesap sormak zaten bunların işi değil. Klasik şeyleri yapıyorlar, sıradan canlılar gibi beslenmeye çalışıyorlar, barınmaya çalışıyorlar ve sadece konuşuyorlar" dedi.  
 

Konuşması zaman zaman 'Anadolu gelecek, dertler bitecek' sloganları ile kesilen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, konuşmasının ardından Nevşehir'den ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler