YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paket, PKK'nın taleplerine yönelik
Paket, PKK'nın taleplerine yönelik
02 Ekim 2013 12:25
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, demokratikleşme paketinin bölücü örgütün taleplerini karşılamaya yönelik olduğunu öne sürdü.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, demokratikleşme paketiyle ilgili eleştirilerini dile getirdi.

"Demokrasi hemen şimdi ama kan döken terörist katiller için değil iktidarın zorba ve totaliter uygulamaları sonucu mazlum duruma düşenler için" ifadesini kullanan Yeniçeri, demokrasinin bir söylem değil eylem sorunu olduğunu, pratiği olmayan demokratik söylemin anlamsız kalacağını dile getirdi.

"Kendisi demokratik olmayan bir iktidarın paketinin demokratik olamayacağını" ifade eden Yeniçeri, hazırlama biçimi hatta açıklama yöntemi bile demokratik olmayan bir paketin içeriğinin demokratik olduğunu söylemenin de "abesle iştigal" olduğunu savundu.

"Demokratikleşme denilen paket bölücü örgütün taleplerini karşılamaya yöneliktir. Pakette bölücü örgütün talepleri karşılanmaktadır" görüşünü savunan Yeniçeri, andın kaldırılmasına yönelik de eleştiriler getirdi. Yeniçeri, "Türk, Türkçe, Türk milleti ne iktidarının ne de Tayyip Erdoğan'ın iki dudağının arasına sığmayacak kadar büyük bir kimlik ve tarihi değerdir. Emirme alınmayan değerler emirle yasaklanamazlar" diye konuştu.

"Başörtülü milletvekili" ile ilgili bir soru üzerine Yeniçeri, "Hiçbir mahsuru yok. Kimse başörtüsünden korkmasın, alet de yapmasın. Biz önerdiğimizde reddetmişlerdi, şimdi vahiy mi geldi " dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler