YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özyürek'ten "kıyak"açıklaması
"Misafirhanede masraflarımı ve ücretlerimi ödeyerek kalmamda bir usülsüzlük yok"
Özyürek'ten "kıyak"açıklaması
08 Şubat 2010 / 12:58 Güncelleme: 08 Şubat 2010 / 13:12

Star gazetesinde yer alan "CHP saymanına onursal kıyak" haberine CHP'li Mustafa Özyürek'ten yazılı açıklama geldi. Özyürek, TÜRMOB tarafından şahsına kıyak yapıldığı haberinin gerçek olmadığını kaydetti.

CHP Saymanı Mustafa Özyürek, ''Benim 11 yıl genel başkanlığını yaptığım, genel kurulundan onursal genel başkan unvanı aldığım TÜRMOB'un misafirhanesinde, masraflarını ve ücretlerini ödeyerek kalmamda nasıl bir usulsüzlük söz konusu olabilir'' diye sordu.

Özyürek, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede ''TÜRMOB tarafından şahsına kıyak yapıldığı'' yönünde haber yer aldığını belirterek, bunun gerçek olmadığını kaydetti.

TÜRMOB misafirhanesinde kalmasında herhangi bir usulsüzlük olmadığını ifade eden Özyürek, açıklamasında, ''Öncelikle belirtmek istiyorum ki TÜRMOB Yönetim Kurulu, Başkanlar Kurulu ve Genel Kurul tarafından oybirliği ile Onursal Genel Başkan unvanı verilen Mustafa Özyürek'in, yönetim kurulu kararına uygun olarak, TÜRMOB misafirhanesinde masraflarını ve ücretlerini ödeyerek kalmasında herhangi bir usulsüzlük yoktur'' görüşüne yer verdi.

Açıklamasında, söz konusu haberin ''yıpratma'' amacıyla yapıldığını belirten CHP Saymanı Özyürek, şöyle devam etti:

''Bu yayın yıpratma amaçlı bir yayındır. Çünkü, TÜRMOB misafirhanesinde kaldığım sürece hem masraflarını hem misafirhane ücretlerini ödedim. Bilindiği gibi birçok milletvekili de kamu kurumlarının misafirhanelerinde kalmaktadırlar. Benim 11 yıl Genel başkanlığını yaptığım, Genel Kurulundan oy birliği ile Onursal Genel Başkan unvanı aldığım TÜRMOB'un misafirhanesinde, masraflarını ve ücretlerini ödeyerek kalmamda nasıl bir usulsüzlük söz konusu olabilir? Maliye Müfettişinin politik kişiliğim nedeniyle kıyas yöntemi ile usulsüzlük varmış gibi göstermesi kabul edilemez.

Öte yandan, partideki görevim nedeniyle bana tahsis edilmiş bir araç mevcuttur. Haberde öne sürüldüğü gibi TÜRMOB'dan şahsıma tahsis edilmiş bir araç yoktur. TÜRMOB'un Onursal Başkanı olarak, TÜRMOB'un etkinliklerine katıldığım sıralarda, TÜRMOB'un araçlarından yararlanmış olmam ise doğaldır.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler