YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özyürek: Sadece CHP kaldı
"AKP TSK'yı teslim almak için elinden geleni yapıyor"
Özyürek: Sadece CHP kaldı
14 Mart 2010 / 15:59 Güncelleme: 14 Mart 2010 / 16:19

CHP Parti Sözcüsü ve Genel Saymanı Mustafa Özyürek, ''Hükümet, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni teslim almak için elinden geleni yapıyor'' dedi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen CHP Eskişehir İl Kongresi'ne katılan Özyürek, yaptığı konuşmada, son günlerde yargı reformunun konuşulduğunu belirterek, yargı kararlarına tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Anayasa'yı ve yasaları hiçe saydığını iddia etti.

İktidarın yargıyı ele geçirmeye çalıştığını savunan Özyürek, şöyle konuştu:

''Önceki tartışmalar Hükümet ve YÖK arasındaydı. Şimdi böyle bir tartışmaya tanık oluyor musunuz? Hayır. Çünkü YÖK, AKP tarafından teslim alınmıştır. Hükümet, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) teslim almak için elinden geleni yapıyor. Ne yazık ki onların da direnci geniş ölçüde kırıldı. Geriye yüksek yargı kalıyor. Onu da Anayasa değişikliğiyle teslim almaya çalışıyorlar. AKP'nin teslim alamayacağı tek kurum vardır, o da CHP'dir. CHP, laik, demokratik cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacaktır. AKP ömrünü tamamladı. Gitmemek için her çareye başvuruyor.

İktidar sürekli gündem değiştiriyor. Ekonominin, işsizliğin konuşulmasını istemiyor. Her gün yeni bir haber, yeni bir bomba, şok bir haber toplumu meşgul etmeye çalışıyorlar. TSK'ya düşman devletin ordusuymuş gibi muamele yapılıyor. Silahlarını bir yerden bir yere taşımaları suç, aralarında konuşmaları suç, Bülent Arınç'ın evinin iki sokak ötesinden askeri personelin geçmesi suç, askeri personelin patates taşıması suç. O hale getirdiler. Gerçekten kötü bir durum. Yaşananlar demokrasi ve hukukla bağdaşmaz. AKP son derece çirkin bir tavır içinde. TSK'yı giderek etkisizleştirmek istiyorlar.''
AA

sahip hangisi olamaz
 // davut salı fizmegulu
tartışmaya bak al sana koca bir fitne siz deyin nifak milletin askeri milletin polisi daha dogrusu millete ait her memur milletindir ne partilerin deyildir asıl sahibinindir milletin yani vergisini veren milletin köylüsü şehirlisi kentlisi kasabalısınındır.sonuşta bu milletin hepsi askerdir vede şu an kiminin torunu kiminin evladı nöbetinin başındadır bu vatan icin.bayatlamış kokmuş ekmek yenilmez taze lazım bulaflar bayat bu ülke her zaman taze bir şeye ihtiyacı vardır...
14 Mart 2010 22:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler