YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öztürk Yılmaz CHP'den aday olacak
IŞİD tarafından rehin alınan Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, CHP'nin Ardahan adayı olacak.
Öztürk Yılmaz CHP'den aday olacak
01 Eylül 2015 / 08:23 Güncelleme: 01 Eylül 2015 / 09:13

Haziran 2014'te IŞİD'in rehin aldığı ve o tarihte Musul Başkonsolosu olan Öztürk Yılmaz, elçilik görevinden istifa etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun aday olacak bürokrtlara "Riske girerek istifa etmeyin. Listeler değişmeyecek" telkininde bulunduğu ancak 3 ismin istifasını yeşil ışık yaktığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun yeşil ışık yaktığıisimlerin başında 2014 yılında IŞİD tarafından basılan Musul Başkonsoluğu'ndan kurtarılan 49 kişiden biri olan Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz'ın geldiği öğrenildi.
 
CHP'NİN ARDAHAN ADAYI OLACAK
 
Habertürk'ün haberine göre, kurtarıldıktan sonra büyükelçiliğe terfi eden Yılmaz'ın Ardahan'dan CHP milletvekili adayı olacağı bildirildi.
 
Kılıçdaroğlu öte yandan CHP kontenjanından RTÜK üyesi seçilen Ali Öztunç ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Fatih Gürsul'a da yeşik ışık yaktı. Daha önce Kılıçdaroğlu'na basın danışmanlığı yapan gazeteci Öztunç'un, memleketi Kahramanmaraş'tan birinci sıradan aday aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kılıçdaroğlu'na özel kamuoyu araştırmaları yapan Gürsul'un ise Elazığ'dan aday olması bekleniyor.

 

HABERTÜRK

şuur
 // yılmaz türk
Sayın Başbakan iyi adam seçmiş. ey AKP neden oy kaybına uğradın, iktidarı kaybettin şifreleri çözülüyor. Boşverrrr aynı şekil devam. EL öp. alnından öp ...
01 Eylül 2015 Salı 15:48
Atalarimiz
 // uykucu
ne guzel demis. Besle kargayi ucsun ermenistan'a....
01 Eylül 2015 Salı 09:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler