YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öztrak: 'Ona cumhurbaşkanlığı yetmiyor!
Öztrak: 'Ona cumhurbaşkanlığı yetmiyor!
08 Ağustos 2014 07:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Bizlerin ortaya koyduğu ortak proje, Türkiye'nin barışa, huzura, özgürlüğe, demokratik değerlerin daha da fazla gelişmesine, kardeşliğe çıkışıdır" dedi.

Partisinin kentteki seçim bürosunu ziyaret eden Öztrak, burada yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanı seçiminin kamuoyunda hak ettiği değeri bulamadığını ve kamuoyunda seçiminin öneminin yeterince anlaşılmadığını savundu.

Aynı coğrafyada 90 yıldır tek huzurlu ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden Öztrak, şöyle konuştu:

"Diğer ülkelerde kargaşa, sıkıntı var. Ramazanı bile huzur içinde idrak edemediler. Tek bizim ülkemiz huzur içinde kutluyor. Bu seçimde aslında baktığımızda iki aday var. Bir tarafta belli başlı partilerin çıkarmış olduğu uzlaşı adayı, diğeri de 12 yıllık statükonun adayı.

Bu aday çıkmış diyor ki 'Ben, yeni Türkiye kuracağım.' 'Bu yeni Türkiye nedir' diye sorduğunuzda anlıyorsunuz ki ona cumhurbaşkanlığı da yetmiyor. Başkan olmak istiyor. Ben söyleyeyim, ona başkanlık da yetmeyecek. Öbür tarafın partileri bugüne kadar birbirleriyle kıyasıya rekabet etmiş, hatta zaman zaman bir araya gelmedikleri için bu ülkede sıkıntılar da yaşanmış. Bu partiler ilk defa bir araya gelmiş ve ortak uzlaşı adayı çıkarmış. Bu partilerin ortak özelliği var. Bizlerin ortaya koyduğu ortak proje, Türkiye'nin barışa, huzura, özgürlüğe, demokratik değerlerin daha da fazla gelişmesine, kardeşliğe çıkışıdır."

Öztrak, daha sonra CHP İl Başkanı Halil Furat ve bir grup partiliyle Zonguldak Belediyesini ziyaret etti.

  

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler