YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özkes: O partiden ayrıldığıma şükrediyorum
CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, "CHP'den ayrıldığıma şükrediyorum" dedi.
Özkes: O partiden ayrıldığıma şükrediyorum
18 Eylül 2015 / 21:46 Güncelleme: 18 Eylül 2015 / 21:48

CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, resmi Twitter hesabında paylaştığı gün içinde silmesi üzerine yeni açtığı hesabından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Özkes'in yaptığı açıklama:

"Bugün tam kurtuldum rahatladım diye düşünürken Partilerin adaylaşması bitince bu defa da bak hiçbir yerden olamadın diye hakarete başladılar. 15 yıl önce vefat eden, belki kemikleri bile toprak olmuş rahmetli anneciğime dahi ağza alınmayacak küfürler ettiler.
 
Bunun üzerine twitterleri silmek ve hesabımı kapatmak istedim, bu defa da bak aday olamadı, hesabı kapattı gibi haberler yaptılar.

31e7ekranalintisi.jpg

Söylediklerimin arkasındayım

Ben, CHP'den ayrıldığıma ve bana bu küfürleri ve hakaretleri yapanlardan ayrıldığıma şükürler ediyorum.

CHP'den ayrıldıktan sonra yaptıklarımın da ve söylediklerinin de arkasındayım. Devletin dirliği, milletim birliği ve vatanın bütünlüğü önemlidir yani söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Milletvekilliğini düşünseydim CHP'den ayrılmazdım. Benim için milletvekilliğinden çok daha önemli değerler vardır ki paha biçilemez.

Milletvekilliği elbette önemlidir ama emekli bir müftü olarak CHP'de Milletvekili olmak çok zor. Denedim, daha fazla dayanamadım ve ayrıldım. İstifama saygı duyulması gerekirken sürekli hakaret ve küfür sosyal demokratlığa yakışır mı? Bana döndü filan diyorlar, sanki 50 senelik solcuyum da sağa döndüm, yahu ben 53 senelik sağdan gelen biriyim, döndüysem aslıma özüme döndüm. Velhasıl beni merak etmeyiniz, Allah'a şükür çok daha iyiyim Devlet, millet ve vatan için de ne gerekiyorsa elimden geleni yapmaya çalışırım."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler