YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özkan'ın önünü Sav kesmiş
Özkan'ın önünü Sav kesmiş
Özkan'ın önünü Sav kesmiş
19 Haziran 2008 / 08:43 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP lideri Baykal'ın partide genel sekreterlik görevi isteyen Kanal Türk'ün eski patronu Tuncay Özkan'a 'Bu görevi Önder Sav yürütüyor. O nedenle olmaz' cevabı verdiği ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Baykal, Tuncay Özkan'ın kendisinden parti genel sekreterliğini istediğini söyledi. Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı'ya konuşan CHP Lideri Deniz Baykal, Özkan'ın bu göreve getirilmemesinin nedenini “Bu görevi Önder Sav iyi yürütüyor” şeklinde açıkladı.


DESTEĞİ DOĞRULADI


Ataklı, sohbetle ilgili “Baykal'la sohbetimizde Tuncay Özkan ve Kanaltürk konusu açıldı. “Bir ara CHP'ye katılacaktı galiba ama şimdi parti kurdu” dedim. Baykal çok ilginç bir cevap verdi: “Evet” dedi, “Geldi, hayli uzun konuştuk, benden CHP Genel Sekreterliği'ni istedi.” Bunu medyada okumuştum. Baykal, “Konu aslında aramızda kalacaktı, ama nasılsa sızdı” diye ekledi” diye yazdı. Kanaltürk'e maddi destek konusunu doğrulayan Baykal,


“Şimdi o yüzden başımızı derde sokmak istiyorlar zaten” diyerek şunları anlattı:


MEDYA ANLAŞMASI DOĞAL


“Bir siyasi partinin kendisini medyada anlatmak istemesi kadar doğal bir şey yoktur. AKP neredeyse medyanın tamamına sahip olmuş. Bizim de sesimizi duyurmamız gerek. Kanaltürk'le bir tür reklam anlaşması yaptık. Reklam deyince ille de Baykal'ın resminin yayınlanması gerekmiyor. Bizim görüşlerimizin, bizim söylemek istediklerimizin ekrana yansımasını da bir tür reklam olarak görmek gerek.”


Görev pazarlığı yapmış


Ataklı, Özkan'a neden görev vermediğini de Baykal'ın ağzından yazdı: “Şu anda bu görevi yürüten Önder Sav çok uzun yıllar partiye hizmet vermiş, kendini kanıtlamış bir isim. Özkan'a partiye katılmasını ve mücadele vermesini tavsiye ettim. Pazarlıkla partiye girilemeyeceğini söyledim. Zaten kendisi de vazgeçti, partiye de girmedi” karşılığını verdi.” YENİŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler