YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgürlükçü Kılıçdaroğlu yasak listesini açıkladı
CHP TBMM Grubu, milletvekillerine 5 ana başlıkta yeni yasaklar listesini tebliğ etti.
Özgürlükçü Kılıçdaroğlu yasak listesini açıkladı
25 Mart 2016 / 18:17 Güncelleme: 25 Mart 2016 / 18:57

CHP Grubu, milletvekillerine kanun teklifleri, önergeler, basın toplantıları, yazılı ve görsel medyadaki açıklamaları, yargı başvurularında dikkat etmeleri gereken konulara ilişkin uyarıda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında yapılan bu haftaki Grup Yönetim Kurulu toplantısında, milletvekillerine yönelik bir dizi karar alındı. Alınan kararlar Grup Başkanvekilleri Altay, Levent Gök ve Özgür Özel imzasıyla milletvekillerinin bilgisine sunuldu.

Daha önce alınan kararların uygulamalarının gözden geçirildiği toplantıda, bazı konuların milletvekillerine tekrar bildirilmesi, bu konudaki uygulamaların titizlikle incelenmesi kararlaştırıldı.

TEKLİF VE SORULARI İZİNSİZ YAYINLAMAK YASAK

Grup Yönetim Kurulunun aldığı ve milletvekillerine gönderilen kararlara göre, Grup İçyönetmeliği hükümleri uyarınca, kanun teklifleri, yazılı ve sözlü sorular, araştırma ve genel görüşme önergeleri, onaydan çıkmadan basın organlarına verilmeyecek.

PARTİDEN İZİNSİZ ÖNERGE VERMEK YASAK

Grup İçyönetmeliği hükümleri uyarınca, TBMM Genel Kurulunda oy ve söz disiplinine uyulacak ve grup başkanvekillerinin onayı olmadan önerge verilmeyecek.

İZİNSİZ BASIN TOPLANTISI YAPMAK YASAK

Milletvekilleri, TBMM'de basın toplantısı düzenlemeden önce nöbetçi grup başkanvekillerine basın toplantılarının içeriğini aktaracak, onaylarını alacak. Basın toplantısı saatleri, grup başkanvekillerinin onayıyla basın müşaviri tarafından TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından alınacak.

KENDİ DÜŞÜNCÜLERİNİ AÇIKLAMAK YASAK
Ülke gündeminde önem taşıyan ve yetkili organlarda görüşülmemiş konularda, söylem birliği sağlanması amacıyla yazılı ve görsel medyaya açıklama yapmadan önce mutlaka nöbetçi grup başkanvekillerine bilgi verilecek, onay alınacak.

ONAY ALMADAN YARGIYA GİTMEK YASAK
Milletvekilleri, idari ve adli yargıya başvuruda bulunmadan önce nöbetçi grup başkanvekillerinin onayını alacak.

...
 // ...
sana gereken yasağı bu millet bi koyacak . aldığın nefes haram olacak. bir dahaki seçimlerde tepetaklak olursunuz insallah...
25 Mart 2016 22:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler