YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgürlüğü getireceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'CHP, şimdi 4. büyük devrime hazırlanıyor. Demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz.' dedi.
Özgürlüğü getireceğiz
29 Nisan 2012 / 20:27 Güncelleme: 29 Nisan 2012 / 20:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılaçdaroğlu, CHP'nin 3 büyük devrime imza atmış bir parti olduğunu, cumhuriyeti kurduğunu, sosyal demokrasiyi ve çok partili hayatı getirdiğini belirterek, ''CHP, şimdi 4. büyük devrime hazırlık yapmaktadır. Demokrasiyi ve özgürlüğü getireceğiz. Herkesin özgürce konuşabildiği bir Türkiye'yi getireceğiz'' dedi.

Partisinin Atatürk Spor Salonu'ndaki il kongresinde konuşan Kılıçdaroğlu, 2002 yılında icra dairelerindeki dosya sayısının 10 milyon 26 bin olduğunu, 2011 yılında ise icra dosyalarının 20 milyon 506 bine çıktığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''ölülerle mücadele'' ettiğini öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Bu ülkede taş taş üstüne koyan, geçmişte siyaset yapıp bu ülkede başbakanlık, bakanlık yapmış olan insanları rahmetle anmamız lazım. O insanlar bu ülkeye hizmet ettiler. İnancımıza göre de ölenin arkasından konuşulmaz, herkese rahmet dileriz. Siyasi görüşlerini benimsemesek bile öbür dünyaya intikal ettikten sonra herkesi rahmetle anarız. Bu, bizim görevimiz zaten.

O ne yapıyor  Rahmetli İsmet İnönü ile uğraşıyor. Ne istiyorsun arkadaş  Sen bırak İsmet İnönü'yü, uğraşacaksan karşında Kemal Kılıçdaroğlu, gel karşıma. 'Gel' diyorum, gelmiyor, kaçıyor. Ne dedim Adaletten Kaçanlar Partisi. Demokrasilerde normalde siyasal liderler televizyon ekranlarında yan yana gelebilirler, tartışabilirler, bu uygar bir toplumun ortaya koyduğu bir tablodur. Bunu yapmayacaksınız, kalkacaksınız, 30-40-70 yıl önceki olaylardan bahsedeceksiniz. Doğruyu söylese 'eyvallah' diyeceğim, orada da yalan söylüyor. 'Sen yalancısın' dedim, 'evet' dedi, 'ben yalan makinesiyim.''

Başbakan Erdoğan'ın dershaneleri kaldıracaklarını söylediğini, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ise dershaneleri kaldırmayacaklarını söylediğini savunan Kılıçdaroğlu, kimin doğru söylediğini anlayamadıklarını belirtti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler