YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özdağ'dan partilere çağrı
Özdağ'dan partilere çağrı
26 Eylül 2015 08:05
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "HDP, CHP, MHP milletvekilleri sesinizi yükseltin, gelin demokraside bir yanlışlık varsa, insan hak ve özgürlüklerinde bir yanlışlık varsa beraberce genişletelim" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin Manisa İl Başkanlığı'nca tarihi bedesten çok amaçlı salonunda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Selçuk Özdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de Türk, Kürt ayrımı yapılmadığını AK Parti hükümetinde de Kürt kökenli bakanların olduğunu belirterek, "Bu memleketin demokrasi problemi var, beraberce içselleştireceğiz. Parlamento niye var, HDP, CHP, MHP milletvekilleri sesinizi yükseltin, gelin demokraside bir yanlışlık varsa, insan hak ve özgürlüklerinde bir yanlışlık varsa beraberce genişletelim, yaraları beraberce saralım, birlikte yürüyelim. Niye egemen güçlerin ekmeğine yağ sürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Çözüm Süreci'nin bölgede eylem yapan terör örgütü tarafından bozulduğuna işaret eden Özdağ, şöyle konuştu:

"Güneydoğu Anadolu'da özerklik diyorlar, öz yönetim diyorlar vallahi yalan söylüyorlar. Belediyelere özerklikmiş, belediyeler özerk. Her konuda istedikleri harcamayı yaparlar. Ama özerkliği yerel halklara özerklik diyorlar. Güneydoğu Anadolu'da sadece Kürtler mi yaşıyor  Araplar, Çerkezler, Kırgızlar, Yezidiler, Kafkas göçmenleri herkes yaşıyor. Peki yerel haklara özerklik mi istiyorsunuz. Yok hayır yalancılar, yerel halka özerklik, yine yalan. Kürtlere mi özerklik istiyorlar, Vallahi Billahi değil sadece ve sadece PKK'yı destekleyen o bölgede kimse onlara özerklik istiyorlar. Güneydoğu Anadolu'dan bir santim toprak alamazsınız mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir Kürt, Türkmen, Arap'la mücadele etmiyor terörle mücadele ediyor. Herkesin kişisel hak ve özgürlükler alanını genişletiyoruz. Her türlü özgürlüğü veriyoruz."

Özdağ, 1 Kasım seçimleri için parti teşkilatından daha özverili çalışmalarını isteyerek, AK Parti'nin tek başına iktidar olması gerektiğini vurguladı. 

Bayramlaşma törenine AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Murat Baybatur, Uğur Aydemir ve partililer katıldı. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler