YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özdağ: "MHP ve HDP baraj altında kalır"
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fisun Kumbaracı’nın başkanlığa seçilişinin 1. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa katılan Özdağ, bugünkü duruma göre MHP'nin ve HDP'nin baraj altında kaldığını ve Türkiye'de 2 güçlü parti olacağını açıkladı.
Özdağ: "MHP ve HDP baraj altında kalır"
14 Şubat 2016 / 21:51 Güncelleme: 14 Şubat 2016 / 21:54

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, bugünkü duruma göre MHP ve HDP'nin baraj altında kaldığını ve Türkiye'de 2 güçlü parti olacağını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye'de iki partili siyasi hayata doğru gidildiğini belirtti.

Özdağ,  "Bugünkü duruma göre HDP de MHP de barajın altında görünüyor. Türkiye’de çok  partili hayat olacak ama 2 güçlü parti olacak. Birisi AK Parti, diğeri CHP’dir"  dedi.

2019'DA 317'DEN FAZLA MİLLETVEKİLİ

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fisun Kumbaracı’nın başkanlığa  seçilişinin 1. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa katılan Özdağ, kadın  kollarının özverili çalışmalar gerçekleştirdiğini, bu çalışmalarından dolayı da  kendilerini tebrik ettiğini ifade etti.
 
Özdağ, 2019'da yapılacak genel seçimler için şimdiden hazır olunmasını isteyerek, seçimlerde 317 milletvekilinden çok daha fazlasıyla geleceklerini iddia etti.

"İKİ PARTİLİ HAYATA DOĞRU GİDİLİYOR"
 
Özdağ, şunları kaydetti:

"350 ile 360 ile geleceğiz. Şuan Türkiye’de iki partili hayata doğru  gidiliyor. Bugünkü duruma göre HDP de MHP de barajın altında görünüyor.  Türkiye’de çok partili hayat olacak ama iki güçlü parti olacak. 

Birisi AK Parti, milliyetçi, muhafazakar, demokrat bir parti. Milliyetçi demek milletinden yana  olmak demektir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu en büyük  milliyetçidir. Diğeri de sosyal demokrat olduğunu söyleyen CHP’dir. 

Ne kadar sosyal demokrat olduğunu da zaman içerisinde göreceğiz. Artık o Kürtçülük,  Marksist, Leninist yapıdan kurtulabilecekler mi bilmiyorum. Ne kadar Atatürk’ün partisi olacaklar bunu da zaman içinde göreceğiz."
 
Özdağ, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 1. Hamsi  Şenlikleri Festivali’ne katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler