YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özdağ: "Meral Hanım'ın açıklamaları mutabakatı bozdu"
Özdağ: "Meral Hanım'ın açıklamaları mutabakatı bozdu"
23 Mayıs 2016 23:31
MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ, "Meral Hanım'ın 15 Mayıs'ta yaptığı açıklamalar mutabakatı bozdu" dedi.

MHP'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan muhaliflerden Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Erzurum'da bazı partililerle Palandöken'deki bir otelde bir araya geldi.

Özdağ, yaptığı konuşmada, partilerini, Alparslan Türkeş çizgisinde yenileyerek iktidara hazırlamanın mücadelesi içinde olunması gerektiğini söyledi.

Bu dönemde kırıcı ve bölücü bir dil kullanmadan kurultay sürecinin tamamlanmasını istediklerini belirten Özdağ "Ülkücülerin bir heyecanı var ve bu heyecanı bastırmak mümkün değildir. Partinin kurumsal kimliğine zarar gelmeden bu değişimi gerçekleştirmek gerekiyor. Çünkü oturmayı düşündüğümüz koltuk Başbuğ Türkeş'in koltuğudur." ifadelerini kullandı.

"Akşener, birlikteliği bozdu"

Kurultay sürecinde diğer adaylar Koray Aydın, Meral Akşener ve Sinan Oğan ile birlikte hareket ettiklerini ancak bu birlikteliğin Akşener tarafından bozulduğunu savunan Özdağ, şöyle konuştu:

"Meral Hanım'ın 15 Mayıs'ta yaptığı açıklamalar mutabakatı bozdu. Birlikte gidip birlikte ayrılacaktık. Koray Bey, Meral Hanım'a karşı kızgınlığında haklıydı. Ben de çok kızdım. 

Meral Hanım'ın ilk açıklaması haklıdır ama ikinci bölümü keşke yapmasaydı. Kendisine karşı büyük bir kızgınlık oldu. Meral Hanım aramızdaki mutabakatı bozdu. 

Yargıtay sürecini birlikte yönetmemiz gerekiyordu. Böyle bir açıklama sonrasında bu birliktelikten söz etmek mümkün değildir. Böyle bir açıklamadan sonra bir araya gelmek mümkün olmaktan çıktı. 

Dört aday bir araya gelemiyor. Bırakın onu konuşmuyorlar bile. Ben konuşuyorum ama artık onları bir araya getiremiyorum."

Özdağ, kurultay olmadığı için henüz genel başkan adaylıklarının resmiyet kazanmadığına da işaret ederek, "Arkadaşların bu aşamada birbirlerine gol atmaya çalışmasının bir anlamı yok. Kurultayı yapalım ondan sonra siyasetin meşru yolları içinde rekabeti de yaparız." dedi.


AA

işte sizler..
 // atiker
aranızda lider hastalığı fitnesi hortladı böyle siyasi ömrünüzü tüketip siyasi eranadan silinip gideceksiniz buda fazla uzun sürmez akşener parti kurar seçimlerde yüzde üç beşlerle boyunun ölcüsünü alır oda mazi olur gider rüzgar erdoğanın yanında esiyor karşısına kim çıkarsa zay olur gider taktir hüküm ondan yana bilsede bilmesede allah onun eliyle zamanı dizayn ediyor görünen alet o yerseniz allah öyle istiyor cemi işler hüdanındır kul eliyle işlenir ilmi lüdünlü bilmeyenler bunu kul yaptı san...
24 Mayıs 2016 Salı 13:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler