YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özcan Yeniçeri: MHP bir an evvel aslına dönmelidir
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP'nin izlemesi gereken yolu, " Bir an evvel MHP aslına dönmeli, siyasetinin gereğine uygun bir biçimde tavır ortaya koymalı ve belirli tavırlar çerçevesinde yoluna devam etmelidir'' sözleriyle ifade etti.
Özcan Yeniçeri: MHP bir an evvel aslına dönmelidir
14 Nisan 2016 / 02:50 Güncelleme: 14 Nisan 2016 / 08:53

Kanal A'da yayınlanan Mehmet Toprak'ın sunduğu ve Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan'ın daimi konuk olduğu 'A Politik' programına konuk olan Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri başkanlık sistemi ve MHP'nin bu süreçteki duruşu üzerine değerlendirmelerde bulundu

''MHP bir an evvel aslına dönmelidir''

Yeniçeri, MHP içinde yükselen seslerin dikkate alınması gerektiğini ve bir an önce olayın çözüme kavuşturulması gerektiğini belirterek, "Bütün siyasi partiler içinde birileri, birtakım yerlere gelmeye ve komplolar yapmaya çalışabilirler. Asgari düzeyde bu partilerin yönetim kadroları ve senelerdir yöneten insanlar aklı selim insanlardır ve yeterli koruma güçleri vardır. 

Temel problem, MHP'de değişime yönelik toplumsal olan bir talep var. Bu talebi görmezden gelerek veya talebi dile getirenleri görevden almak yerine kongre toplanır, sağduyu, birikim ve deneyimle ikna ederek mesele çözülür. 

Bir an evvel MHP aslına dönmeli, siyasetinin gereğine uygun bir biçimde tavır ortaya koymalı ve belirli tavırlar çerçevesinde yoluna devam etmelidir. 

Amaç birilerini gönderip yerine gelenlerden medet umarak bir şeylerin değişeceğini düşünmek değildir. Temel problem, ortaya çıkan bu olayın çözülmesi gerektiğidir" dedi.

''Her kesimi kucaklamadığı sürece MHP, iktidar olamayacaktır''

Zilan, MHP'nin her kesimi kucaklamadığı sürece iktidara gelebilmesinin mümkün olmadığını söyleyerek, "Bugün zaten parlamenter sistem Türkiye'de yok. 10 Ağustos 2014'te Cumhurbaşkanının halk oyuyla seçildiği gün, bu sistem parlamenter sistem çöp poşetine atıldı. Türkiye zaten şu an fiilen yarı başkanlık sisteminde.

MHP'nin de sadece Türklere hitap ettiği sürece başkanlık sisteminden korkması normaldir. Türkiye'de iktidara gelmek istiyorsan milliyetçi, marjinal parti olmayacaksın. Herkesi kucaklamak zorundasın. Başkanlık sistemini gözü kapalı eleştirmek yerine, bu sistemin Türkiye'ye katacakları üzerine konuşmak lazımdır" şeklinde konuştu.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler