YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özbey, belgelerin fotokopisini basın mensuplarına
Özbey, belgelerin fotokopisini basın mensuplarına
Özbey, belgelerin fotokopisini basın mensuplarına
03 Haziran 2008 / 08:02 Güncelleme: 03 Haziran 2008 / 00:00

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Özbey, ''Emniyet içerisinde gayri meşru yapılanma tarafından yasadışı dinleme ve izleme faaliyetleri yürütüldüğü'' iddiasıyla İçişleri Bakanlığına dilekçe verdi.


Özbey ve beraberindekiler, "yasadışı dinleme ve izlemeye ilişkin ellerinde olduğunu iddia ettikleri bilgi ve belgeleri" İçişleri Bakanlığı gelen evrak bölümüne bir dilekçeyle teslim ettiler.
 
Bakanlık yakınında basın mensuplarına açıklama yapan Özbey, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın "Yasadışı dinleme ve izleme faaliyetleri hakkında ellerinde belge olanlar getirsin" şeklindeki daveti üzerine Bakanlığa geldiklerini söyledi.
 
"Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ten CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a kadar AK Parti'den yana olmayan herkesin yasadışı izlenmeyle karşı karşıya olduğunu" öne süren Özbey, yasadışı telefon dinlemesi yapıldığına dair Bakanlığa 4 belge sunduklarını ifade etti.
 
Özbey, söz konusu bilgi, belge ve iddialarla ilgili yetkililerce bir an önce soruşturma açılmasını isteyerek, iddialarda adı geçen kişilerin de görevden uzaklaştırılması gerektiğini savundu.
 
Hasan Basri Özbey, Bakanlığa sundukları bazı belgelerin fotokopilerini de basın mensuplarına dağıttı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler