YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özal'ın öldürüldüğüne inanmıyorum
Özal'ın öldürüldüğüne inanmıyorum
12 Aralık 2012 12:42
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Adli Tıp Kurumu'nun 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin raporunu eleştirerek, ''Adli Tıp Kurumu'nun kafası, basın mensuplarının kafasından daha karışık'' dedi.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, bazı bakanlık binalarının yıllık kira giderlerinden örnekler veren Yeniçeri, Dışişleri Konutu'na aylık 50 bin lira, Basın-Yayın ve Enformasyon binasına 4 yılda 10 milyon 857 bin 134 lira 18 kuruş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Balgat'taki binasına yıllık 1 milyon 416 bin lira ve Söğütözü'ndeki binasına da yıllık 2 milyon 714 bin lira ödendiğini söyledi.

Gazetecilerle geçen hafta sonu buraları ziyaret ettiklerini dile getiren Yeniçeri, ancak basın mensuplarının gözaltına alındığını ve sonra serbest bırakıldığını ifade etti. Yeniçeri, ''İktidarın, harcama ve para söz konusu olduğunda, İslami bir yana insani hassasiyetten de nasibini almadığını görüyoruz'' dedi.

İktidarın, sadece maddi değil, insan kaynağı israfı da yaptığını savunan Yeniçeri, bürokrasinin, ''kızaktakiler'', ''istifa etmesi için itilip kakılanlar'' ve ''iş başındakiler'' olarak üçe ayrıldığını öne sürdü.


''Adli Tıp Kurumu kucağımıza çocuk atıyor''


Adli Tıp Kurumu'nun, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin raporunun sorulması üzerine Yeniçeri, şunları kaydetti:

''Adli Tıp Kurumu, kucağımıza çocuk atıyor, 'zehir var zehirleme yok...' gibi bir takım yaklaşım biçimiyle kamuoyunun kafası karma karmaşık hale getiriliyor. Balığı avlamak isterseniz suyu bulandırmak gerekir. Ava çıkmış insanlar gibi Türkiye'de olaylar kafa karıştıracak, kaos yaratacak hale getiriliyor, sonra birileri dilediğini yapıyor. Atatürk'ten bu yana neredeyse normal ölen yok, hepsine bir kılıf, komplo ilave ediliyor. Türkiye, komplo sever ülke oldu. Devlete, bürokrasiye, ölüme; derin eklemek moda haline geldi. Türkiye'de meydana gelen olaylar sütten çıkmış da değil. Kuşku varsa incelenecektir ama bütün yönleriyle açıklığa kavuşacak şekilde irdelenmesi gerekir. Adli Tıp Kurumu'nun kafası, basın mensuplarının kafasından daha karışık. Onlar ne şiş ne kebap yansın şeklinde açıklama yapıyor; 'zehir vardır' diyerek komplocuları mutlu ediyor, 'zehirlenme yoktur' diyerek de doğal olarak meseleye bakanları ikna etmiş gibi görünüyor. Kamu kurumlarının daha açık, net bilgilerle kamuoyunu aydınlatması gerekiyor. Benim şahsi kanaatim zehirlenme olmadığı yönünde. 'Bu ülkede hiçbir şey, devlet, siyaset normal değildir, hepsini istediğimiz gibi yeniden inşa etmek gerekir' şeklinde bir algı oluşturmak için bunların yapıldığını düşünüyorum.''


AA

yapmayın lütfen
 // hakan
sayın milletvekili o sizin.görüşünüz,turgut özalın zehirlenerek öldürüldüğünü anlamak için profösör olmak gerekmez.biraz olayalar ve o dönemde yaşanan şeylere baktığımızda bunu anlayabiliriz.saygılarımla...
12 Aralık 2012 13:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler