YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özal' dan geri adım
Bir süre önce referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan Ahmet Özal, kararını değiştirdi ve 'hayır' oyu kullanacağını açıkladı.
Özal' dan geri adım
02 Ağustos 2010 / 13:55 Güncelleme: 02 Ağustos 2010 / 14:08

Bir süre önce 12 Eylül'de gerçekleşecek anayasa değişiklik paketine ilişkin referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özal, bu kararını değiştirdi. Ahmet Özal, referandumda 'hayır' oyu kullanacağını ifade etti.

Daha önce "Referanduma 'evet' denilmelidir" açıklaması yapan 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu ve DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özal, bugün yaptığı açıklamada partisinin kararı doğrultusunda hareket edeceğini ve 'hayır' oyu kullanacağını söyledi.

Demokrat Parti Genel Merkezi'nde yapılan İl Başkanları toplantısından önce bir gazetecinin "Ahmet Özal daha önce "evet" oyu kullanacak demişti. Alınan parti kararına karşın böyle bir tavır, parti tabanı için zor olmayacak mı?" şeklindeki sorusuna, Özal şu şekilde cevap verdi: "Herhalde yanlış anladınız. Genel İdare Kurulu'nda (GİK) bu konu tartışılırken ben "evet"i savunmuştum. Fakat, GİK'te yapılan oylama sonucunda "hayır" kararı çıktığı için, partimizin kararına saygılı olduğumuzdan dolayı benim oyum 'evet' değildir. Partimizin kararı neyse benim kararım da odur." CİHAN

SÖZ MÜ ALDIN?
 // ADEM YILMAZ
GENEL BAŞKANLIK SÖZÜ MÜ ALDIN?YANİ BİR OYLA SUNUÇ DEĞİŞECEK DEĞİL YA..ÖNEMLİ OLAN GENEL BAŞKANLIK....
02 Ağustos 2010 15:33
topuklar
 // etrust
ne olur ne olmaz topuklara sıkarlar ondan korkmuştur. albayın birisi kulağını çekmiştir. yuh olsun sana ki özal ın oğlusun...
02 Ağustos 2010 14:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler