YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Oyun yine aynı oyun"
Başbakan Erdoğan daha önceki randevu taleplerinde 13 vatandaşımız şehit edilmişti, şimdi de mayın patladı, oyun hep aynı oyun" dedi
"Oyun yine aynı oyun"
16 Eylül 2010 / 22:04 Güncelleme: 16 Eylül 2010 / 22:04

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP'nin talebi üzerine bugün kendilerine randevu verildiğini belirterek, ''Fakat randevu saatinden önce ne yazık ki Hakkari'deki mayın patladı. Daha önce Sayın Türk'ün döneminde yine randevu talepleri olmuştu. O zaman da 13 vatandaşımızı yine şehit etmişlerdi. Bunun olduğu dönemde o 13 vatandaşımızla ilgili de orada adres gösteriyorlar beyefendiler. O dedikleri adreste onların söyledikleri gibi bir şey ortaya çıkmadı. Kim çıktı? Bölücü terör örgütü çıktı ardında. Burada da yöntem aynı, oyun aynı. Bunları artık biliyoruz, alıştık ve şu anda Hakkari'de yapılanlar farklı şeyler değil, aynı şeyleri yapıyorlar'' diye konuştu.

Erdoğan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Hakkari'deki mayın patlamasının ardından yaptığı açıklamaya ilişkin, ''Eş başkan olarak eğer bölgede barışı, istikrarı istiyorlarsa, her şeyden önce bu ülkede parlamenter demokrasi içerisinde görev icra edeceklerse, bu yoldan bu ülkede bir mücadele sürdüreceklerse, yapmaları gereken demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti içerisinde, hukuka göre adımlarını atmaktır. Kendilerine göre yeni bir yapı ortaya çıkarma gayretlerine ne bu parlamento müsaade eder, ne bu millet müsaade eder'' ifadesini kullandı.
 

Hakkari'de bugün bir minibüsün mayına çarpması sonucu yaşanan patlamada 10 kişi öldü, 1'i bebek olmak üzere 4 kişi ise yaralandı.

Başbakan haklı...
 // ibrahim çelikoğlu
Kim ne yaptı doğrusunu bilmek için münecim olmak gerek,biz bilemeyiz.Bildiğimiz;Gelin masaya oturalım.Silahı bırakın vs.tehtitleri.
O kadar kendine güven içinde söylüyeceklerini söylüyorlarki,Dünyayı idare eden Kıral dan emir alıyor,korkmalarına gerek bile yokmuş gibi.
Başbakan doğruyu söyledi."sosyal,demokratik,laik bir hukuk devleti"nden daha güzeli olurmu?Hepimiz zaman zaman muzdarip olduk.Anayasa suçu işleyen yargıç ve kurumlar ezdi geçti....
16 Eylül 2010 23:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler