YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osmanlı Ocakları'ndan Bahçeli'ye sert tepki
Osmanlı Ocakları'ndan Bahçeli'ye sert tepki
26 Haziran 2013 13:27
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceki gün grup toplantısında "Başbakan Erdoğan'a bildirmek isterim ki Üç Hilal'in altında kendisine ve emellerine asla yer yoktur ve olmayacaktır." demesine Erzurum'daki Osmanlı Ocakları'ndan tepki geldi.

AK Parti'nin düzenlediği mitinglere destek veren Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Yardımcısı Kadir Canpolat, üç hilalin Osmanlı'nın simgesi olduğunu, bunu kullanmak için Bahçeli'den izin almak zorunda olmadıklarını açıkladı.

Milli İradeye Saygı Mitingleri'ne yeşil zemin üzerine üç hilali bulunan armayla katıldıklarını kaydeden Canpolat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bayrak Kanunu'nu hatırlatarak, "Üç hilal de bizim." diyerek kendilerini onurlandırdığını söyledi.

Hafta sonunda MHP Genel Başkanı Bahçeli ve Başbakan Erdoğan'ın miting düzenlediği Erzurum'da bir açıklama yapan Canpolat, konuşmasına "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" ifadeleriyle başladı.

Gezi Parkı eylemlerini eleştiren Canpolat, millete, meclise saygı duyulması gerektiğini aktardı. Başbakana yapılan tüm hakaretlerin, kendisine oy vermiş millete yapılmış sayılacağını kaydeden Canpolat, milletin sandıkta o hakaretlere cevap vereceğini anlattı.

Canpolat: "Mitinglere katılmak için Devlet Bahçeli'den bizzat yazılı izin almak zorunda değiliz. Bizim sembolümüz olan yeşil üç hilalle istediğimiz mitinge katılır, istediğimiz toplantıya girer, istediğimiz zaman açılışlar yaparız. Ankara mitinginde kırmızı üç hilali kendi teşkilatları açtı. Çünkü oradaki arkadaşlar bizim üyemiz değildi." ifadelerini kullandı.

Osmanlı Ocakları olarak büyük oyuna gelmediklerini belirten Canpolat, "Büyük oyunu bozmak için Milli İradeye Saygı Mitingleri'ne Ankara'da, İstanbul'da, Erzurum'da katıldık. Sembolümüz olan Osmanlı yeşil üç hilali bu mitingler de göğsümüzü gere gere salladık.

Başbakanımızın kasıt etmiş olduğu üç hilal Osmanlı'nın yeşil üç hilalidir. Bunu siyasi bir partinin simgesi olarak ifade etmemiştir." şeklinde konuştu. "Dik dur yiğidim, Osmanlılar Seninle" sloganıyla hakkın ve haklının yanında olduklarını dile getiren Canpolat, "Bizim simgemiz olan Osmanlı arması ve tuğrası yine bizim tekelimiz altında değildir. Bizim tekelimiz de olamayan bu simgeler, hiçbir siyasi partinin de tekeli altında değildir. Bu bir ortak buluşmadır. " şeklinde konuştu.

 

CİHAN

08:54
 // o coğrafya
Osmanli coğrafyasinda etnik ve dini farkliliklar vardi. Olacak tabi imparatorluklarda çeşitlilik olur. Benim merak ettiğim adi geçen bu dernek osmalidaki azinliklari temsil ediyor olmasin. Kendilerini türklerin yaninda hiç görmedik....
27 Haziran 2013 08:54
net konuşun
 // akın
osmanlı ocaklarını neden hiçbir şehit cenazesinde görmedik bugüne kadar ve son günlerde bir türkmen şehri olan kerkükte türkmenlere karşı yapılan katliamlara karşı neden ak parti gibi sessiz kalıyorlar.cidden bu osmanlı ocaklarının misyonu nedir bir açıklarsalar çok memnun olurum.versiyonu.gerçekten osmanlı ocakları ise ak partiye türkmenlere karşı yapılan katliamlara karşı sessiz kaldığı için kınama yapmasını istiyoruz.aklıma gelmişken osmanlı dediğin has mı has türktür....
27 Haziran 2013 Perşembe 00:47
18:21
 // DUYMUŞTUM
Neden her şeye tek gözünüzle bakıyorsunuz? Gezi olaylarındaki eylemcilerin kendi yaptıkları kalkanların üzerine ''asayiş'' ''police'' yazdıklarını görmedin mi? Pkk ne ise, bu çapulcular da o işte! Neden objektif olmuyorsunuz!?...
26 Haziran 2013 18:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler