YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osman Bozkurt, Samsun'dan aday adayı
Osman Bozkurt, Samsun'dan aday adayı
09 Nisan 2011 17:26
Samsun yerel düşünmeyen vekillerle büyüyecek.

Saygıdeğer Samsunlular

Türkiye çok önemli bir dönemeçte bulunuyor. Adeta Atatürk'ün Samsun'a çıktığı günlerdeki gibi tarihi bir fırsat ve eşikteyiz. Türkiye, ya eskiden olduğu gibi, kapalı, sıkışık, özgürlüklere duyarsız, “kötü yapsın da devlet yapsın”, “zarar etsin ama bizim olsun” mantığına geri dönecek… Ya da bütün dünyayla iletişim halinde, kendini, inançlarını açıkça ve özgürce ifade eden, temel insan hak ve özgürlüklerine sonuna kadar bağlı, adaleti ve yargısı bağımsız, üreten ve paylaşan bir Türkiye olacak.

bozkurttt_osman.20110409173731.jpg

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hedef olarak gösterilen 2023 vizyonu hepimizin ortak beklentisidir, ortak vizyonumuzdur… Türkiye'yi geleceğe ancak bu vizyon taşıyabilir. 500 milyar dolar ihracatla dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek demek, senelerce belimizi büken ne kadar sorun varsa, demokratikleşmeden bireylerin özgürlüğüne, inanç ve düşüncelerin dokunulmazlığının teminat altına alınmasından ekonomik geri kalmışlığa kadar ne kadar bela ve musibet varsa hepsine birden “One minute” demek, diyebilmek demektir.

Değerli Samsunlular,

Hayatım boyunca, daha müreffeh, daha demokratik, daha özgür bir Türkiye için mücadele ettim. Okullarımı okurken de, dernek ve vakıflarda görev alırken de, dünyayı gezip görürken de, Türkiye'nin mutlu ve örnek ülke olması ideali aklımdan bir an bile çıkmadı.

Özel sektördeki tecrübelerime, TRT kurumundaki danışmanlığım süresince eklenen görgü ve bilgi, gençlik günlerimden beri içimde taşıdığım Büyük Türkiye ideali için beni daha çok çalışmak gerektiği düşüncesine götürdü, heyecan ve şevkimi arttırdı. Ekonomi çok önemli. İnsan kaynağı çok önemli. İletişim çok önemli. Samsun, siyasal ve sosyal ve ekonomik bir çok alanda, sadece komşularıyla değil bütün dünyayla sıkı ve doğru iletişim kurarak gelişmek zorunda. Bunu tarihi de emrediyor, coğrafyası da, insanlarının beklentisi de. Samsun, yerel düşünmeyen vekillerle bunu başaracaktır inancındayım.

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı olmaya bu duygu ve düşüncelerle karar verdim. Samsun için daima en iyilerin gerçekleşmesi duasıyla sizleri selamlıyor, samimi muhabbetimi ve hürmetimi ifade ediyorum.

Osman Bozkurt

Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı

osmanbzkrt@yahoo.com.tr

polo.tv@hotmail.com

( Bu bir reklamdır )

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler