YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osman Baydemir: Kürtlerin de devleti olacak
HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, İran, Suriye Irak ve Türkiye’ye seslenerek Ortadoğu'da Kürtlerin devletinin olması gerektiğini söyledi.
Osman Baydemir: Kürtlerin de devleti olacak
28 Ağustos 2015 / 21:00 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 08:59

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Osman Baydemir, Ortadoğu'da oluşan ortamdan dolayı Kürtlerin de bir devletinin olması gerektiğini söyledi.

Şişli Kent Kültür Merkezi'nde ‘Barış ve çözüme çağrı’ konulu basın toplantısı düzenledi. Toplantıya çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Panelde konuşan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Ortadoğu'da ya Kürtlerin bir devletinin olmasını ya da Türkiye'nin daha da demokratikleşmesinin gerektiğini söyledi.

BAYDEMİR 4 ÜLKEYE SESLENDİ

Kürtlerin ağırlıkta olduğu İran, Suriye Irak ve Türkiye’ye seslenen Baydemir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"YA KÜRDİSTAN YA DA DEMOKRATİKLEŞME"

“Ya Ortadoğu’da Kürtlerin de devleti olacak, ya da var olan devletler, örneğin Türkiye’de devlet demokratikleşecek. Kürtün de, Türkün de Arabın da Lazın da, Sünninde Alevinin de ve Çerkezin de devleti olacak. Yani devlet 70 yılık karakterinde vazgeçip demokratik, şeffaf bir devlet, yurttaşın dokunabildiği, yurttaşın eleştirebildiği bir devler olmak durumundadır.”

1-20150828234144.jpg

 // umut turk
Hosssssst. Git oralarda yasa osman bakalım seni adam yerine koyuyorlarmi. Türk devletinden maaş alin arkasından kuyusunu kazın hainlerin devleti olmaz,...
29 Ağustos 2015 10:52
kero kero
 // hur
Size devlet kurdurmıyacaz ne içerde nede dışarda....
29 Ağustos 2015 08:28
1
 // 1
Kürtlerin Lazların Cerkezlerin zaten Devletleri var senin amacın ne Osman Bey? ??...
29 Ağustos 2015 06:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler