YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osman Baydemir geri mi dönüyor?
HDP'de eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in yeniden adaylığı gündemde.
Osman Baydemir geri mi dönüyor?
09 Şubat 2015 / 11:36 Güncelleme: 09 Şubat 2015 / 15:59

“Türkiyelileşme” sloganını öne çıkaracak olan HDP, “Yeni yaşam, demokratik cumhuriyet ve yerel yönetimler” başlıklarının yer aldığı bir seçim programı hazırlayacak.

Habertürk'ten Esra Yazdıç Demir'in haberine göre, HDP, partinin sadece Kürtlere değil Türkiye’de yaşayan tüm etnik kimliklere ait olduğuna yönelik propagandaya yönelecek. Sosyal ve siyasal ortaklık temelinde güçlü bir toplumsal ittifak bloku oluşturmayı hedefleyen HDP, “iktidar seçeneği” mesajı verecek. HDP’de halka yönelik kullanılması planlanan ikinci söylem ise, “Prangalarınızdan kurtulun” olacak.

Bu söylemin pratiğe dökülebilmesi için “Devletin partisi değil, halkın partisi” söylemini seçim gezilerinde de kullanacak olan HDP, bölgelerde belirleyecekleri 550 milletvekili adayı için kişilere yönelik eğilim tespiti yapacak. HDP’de adaylık için eski Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Abdullah Öcalan’ın avukatı Cemo Tüysüz’ün de adı geçiyor. Seçimlere parti olarak girme kararı alan HDP, bu kararını parti meclisi (PM) toplantısında da teyit etti.

Demirtaş'tan dış açılım

HDP lideri Selahattin Demirtaş, yurtdışı gezilerine ağırlık verdi. ABD, Rusya, Avusturya’dan sonra dün çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kanada’ya gitti.

kanada ne iş....
 // atiker
tuncay Güneylemi görüşecek ne iş paralel papazla güneydoğuda vizyona sokacakları yeni terör programı hakkında görüş alışverişindemi bulunacaklar bdp bayağı abd ye açılım yapıyor sözde sosyalist bunlar ama siyonistlerden ve emperyalistlerden beslendiklerini onların taşoranı olduklarını ele veriyorlar demirtaşta abd gitmişti geldi paralel ve chp ye işbirliği kumpasları yoğunlaştı seçime beraber girerler......
09 Şubat 2015 Pazartesi 13:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler