YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortalık karışacak! Demirtaş'tan Bahçeli'ye 'şerefsiz' yanıtı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm süreci, PKK'ya yönelik operasyonlar ve Devlet Bahçeli'nin 'şerefsizler' çıkışı hakkında son dakika açıklamalar yapıyor
Ortalık karışacak! Demirtaş'tan Bahçeli'ye 'şerefsiz' yanıtı
03 Ağustos 2015 / 13:47 Güncelleme: 03 Ağustos 2015 / 14:25

Demirtaş, Bahçeli'nin "şerefsizler" çıkışına ilişkin, "HDP İstanbul'da 3. parti olarak çıkmıştır. Türkçeyi konuşamayan Türk milliyetçilerinin, küfürsüz cümle kuramayan insanların sözlerini bin misliyle iade ediyorum" dedi.

Demirtaş sorulara şu yanıtları verdi:

Soru: TSK bombalanan bölgelerde sivillerin olmadığını açıkladı. Bülent Arınç da 'bu alçakla yalandır' dedi. Siz ne diyorsunuz?

Bizim dünkü toplantılarımız sonrasından hava saldırılarında sivillerin katledildiği Zergele köyüne HDP heyetinin gitmesi kararlaştırıldı. Gidip olay yerinde katliamın yaşandığı yerde tespitler yapacaklar. Eğer Dışişleri Bakanlığı veya AKP yetkilileri veya Bülent Arınç arzu ediyorsa, gidip alçaklığı bizati yerinde görmek istiyorsa, buyursun gelsin. Alçaklık nedir, orada tespit edelim.
Biz ille öyle oldu demiyoruz, gidip göreceğiz. Buyursunlar heyetimize dahil olsunlar. Raporlasınlar, Türkiye’ye de dönüp açıklasınlar. Bir kaç gün sonra da raporları açıklayacağız.

 'Zergele isminde bir yere yapılan operasyonda sivillerin hedef alındığı söylendi. Bu alçakça bir yalandır'

BAHÇELİ’YE YANIT

HDP İstanbul'da üçüncü partidir. Bu Türkçe'yi doğru dürüst konuşamayan Türk milliyetçilerinden daha fazla oy almıştır. HDP İstanbul'un en fukara semtlerinden oy almıştır. Öyle üçüncü parti olmuştur. Elbette zenginler de HDP'ye oy vermiş olabilir. Hepsi bizim için çok saygındır. Seçmenimize küfür hakaret edene de bin misliyle de aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar? Şeref kavramını kullanmaya kalkmasınlar, hadlerini bilsinler.

AKP 90'lara dönmek istiyor olabilir. Ama onlar şunu unutmasın. 90'lara döndürebileceğiniz bir siyasi ortam yok. Korkutabileceğiniz sindirebileceğiniz bir halk yok. Yoksa devlet aynı devlet. Siz 90'ları çok arzuluyorsunuz. Ama biz bunun önüne geçeceğiz.

KOALİSYON ÇALIŞMALARI

7 Haziran'dan bu yana aslında bir koalisyon var, AKP - MHP savaş koalisyonu. MHP seçim meydanlarında verdiği bütün sözleri unutarak, benimle yürü diyenleri Saray'ın bahçesine götürmüş durumda. Saray'ın bahçesinde nöbet tutmak için mi MHP seçmeni bunlara oy verdiler. Savaş koalisyonu kurulmuş durumda. Zannediyorum erken seçime bu savaş koalisyonuyla gidecekler.

Bir an önce Türkiye seçimini yapmalı. AKP'den kalıcı kurtuluşun önü açılmalıdır. Dün yaptığımız toplantıda, tüm teşkilatlarımız hazır olduklarını ifade ediyorlar. inşallah bu seçimde AKP, Türkiye'nin başına bela olmaktan çıkar.

Fakat şunu da duymak istiyoruz, kaç seçimde yenilirse yenilmiş sayılıyorsunuz?

 // berra
bu selo ne iciyo acaba...
03 Ağustos 2015 16:58
 // ali
Sizden iyi katil mi var...
03 Ağustos 2015 15:23
gerek yok
 // latif
Ülkücü kardeşler sakin olun. TSK Çalışıyor hepimiz için. Mağdur etmeyelim kimseyi mustahakkini verelim....
03 Ağustos 2015 14:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler