YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orhan Baba'dan Bahçeli'ye akil cevap!
Orhan Baba'dan Bahçeli'ye akil cevap!
10 Nisan 2013 18:37
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'akil insanlar' eleştirisine Orhan Gencebay'dan cevap geldi.

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, devletin kendileini göreve çağırdığını söyleyerek 'Biz elimizden geleni yapacağız, kimse bize dayatma yapmadı' diye konuştu.

İşte o açıklama:

'Bu talep bizden gelmedi. Göreve devletimiz çağırmıştır. Biz de icabet ettik. Geniş kitlelerin sevdiği bir sanatçı olarak elimizden geleni yapmaktan gurur duyacağız. Önümüzdeki günlerde yapmamız gerekenler daha da netleşecektir. Kimse bize dayatma yapmadı.

Her zaman sağduyudan yana olduğunu belirten Gencebay, fikirlerinin ve duruşunun belli olduğunu dile getirdi.Ben yıllar önce 1997'de 'Gelin Birlik olalım. Çok geç olmadan' diye seslenen biriyim. Yıllardır boynumda barış simgesi olan bir kolye taşıyorum. 1975 yılında 'Batsın bu dünya'yı mutlu, barış içinde aydınlık bir Türkiye için söylemiştim.Üç yıl önce 'Vatan Sağolsun' diye bir şarkı yaptım. Ben tüm bu bestelerimi hümanist bir düşünceyle hayata geçirdim.

Vatan için gerekirse ölürüz. Ata'mızın dediği gibi, maksat vatansa gerisi teferruattır.
Barış hepimizin isteğidir. Ben 300 milyon tirajı olan bir insanım. Bu dünya çapında bir ilgidir. Bu gönül dostluğunu kimse bozamaz."

14:34
 // BENİ BÖYLE SEV, SEVECEKSEN
Orhan babayı seviyor ve her zaman yanındayız. Zaten İslam alemi, Selefilerden, Türkiyede bu ırkçılardan az çekmedi. Mısırda ki Selefi sapıkların ırkçılık adına tekbirler eşliğinde, hırıstiyan bir kadına ne yaptığını gördük. Türkiyede de, o malum kesimin getirdiği tekbirlerle aynısının olmayacağı ne malum....
11 Nisan 2013 14:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler