YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Org.Büyükanıt'tan CHP lideri Baykal'a: Çok üzgünüm
Org.Büyükanıt'tan CHP lideri Baykal'a: Çok üzgünüm
Org.Büyükanıt'tan CHP lideri Baykal'a: Çok üzgünüm
29 Ağustos 2008 / 17:19 Güncelleme: 29 Ağustos 2008 / 00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yoğun trafik nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı'ndaki devir teslim töreninin başlamasından çok kısa bir süre sonra karargahtaki salona varınca, törene katılamadı.


CHP liderinin salona alınmadığını bu sabah öğrenen Yaşar Büyükanıt çok üzüldü. Baykal'ı telefonla arayan Büyükanıt, 'Ben de gazetelerden öğrendim, çok üzüldüm' dedi.


Baykal ise Büyükanıt'a teşekkür ederek 'Çok naziksiniz ama bir dakika da olsa geciktiğim için hata bende' diyerek emekli Genelkurmay Başkanı'nı teselli etti.


Milliyet'in haberine göre, Baykal, Genelkurmay'daki törene katılmak için Beysukent'teki Angoraevleri sitesinde bulunan evinden yola çıktı. Ancak yol boyunca trafikte yaşanan sıkışıklık ve Genelkurmay çevresinde oluşan yoğunluk nedeniyle Baykal, 17.00'de Genelkurmay'a ancak ulaşabildi.


Baykal, törenin yapıldığı Çakmak Salonu önüne vardığında ise davetlileri salon girişinde karşılayan görevli albay, Baykal'a, "Efendim Sayın Cumhurbaşkanı geldi, İstiklal Marşı okundu. Kesin talimat var, tören başladıktan sonra hiç kimseyi içeri alamıyoruz" dedi.


Geciken Baykal, devir teslim törenine alınmadı

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler