YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Org. Başbuğ ve Baykal, ziyaretin içeriği hakkında
Org. Başbuğ ve Baykal, ziyaretin içeriği hakkında
Org. Başbuğ ve Baykal, ziyaretin içeriği hakkında
08 Ekim 2008 / 13:39 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'un CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yaptığı ziyaret sona erdi. Yaklaşık 1 buçuk saat süren ziyaretin ardından kameraların karşına geçen Başbuğ ve Baykal, ziyarette ülkenin karşı karşıya bulunduğu terör sorunu üzerinde görüş alış verişinde bulunduklarını açıkladı.

Saat 11.00'de CHP Genel Merkezi'ne gelen Başbuğ'u, Genel Sekreter Önder Sav karşıladı. Basına kapalı yapılan ziyarette Başbuğ ve Baykal yaklaşık 90 dakika baş başa görüştü.

Başbuğ, ziyaretiyle ilgili olarak, "Bu ziyarette Türkiye'nin en güncel sorunu olan terörle mücadele konusunda neler yapılabilir. Şuanda ne durumdayız. Bu konular üzerinde çok detaylı ve yararlı görüş alış verişinde bulunduk." şeklinde konuştu.

Başbuğ'un iadei ziyarette bulunduğunu hatırlatan Baykal ise, "Bu bir nezaket ziyaretiydi. Bu vesileyle tabi Türkiye'nin içinde bulunduğu terör sorunu konusunda değerlendirmelerimizi paylaşma imkânı buldum. Terörle mücadele konusunda çok gerçekçi değerlendirmeler yaptı. Yararlı oldu. Ben de bu konuda kendi düşüncelerimi aktarma imkânı buldum." dedi.

Gazetecilerin, 'tampon bölge kurulması yönünde görüşler var' sözleri üzerine Başbuğ, "İsterseniz sorularla fazla detaya girmeyelim." ifadesini kullandı.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler