YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ORC'den MHP anketi! Çok çarpıcı sonuçlar...
Kurultay tartışmaları nedeniyle çalkantılı günler geçiren MHP'de değişim ve genel başkanlık seçimi hakkındaki ankette halkın nabzı tutuldu.
ORC'den MHP anketi! Çok çarpıcı sonuçlar...
04 Mayıs 2016 / 09:24 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 10:10

ORC Araştırma Şirketi 29 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında 36 ilde ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemini kullanarak 3950 seçmenle tek tek görüşüp kurultay tartışmaları için nabız yokladı.

PARALEL YAPI MHP'Yİ DİZAYN ETMEK İSTİYOR

Kongre tartışmaları sürerken ensonhaber için MHP seçmeninin nabzını tutan ORC'nin anketine göre partililer Paralel Yapı'nın yüzde 64,4 oranıyla MHP'yi dizayn etmek istediğini düşünüyor.

MERAL AKŞENER PARALEL YAPI'NIN ADAYI

MHP'li seçmenlerin yüzde 32'si de Paralel Yapı'nın bu yolla amacının "Ülkü ocaklarını ele geçirip, sokak eylemleri yaptırmak" olduğunu ifade ediyor. Bu yüzden de Meral Akşener'in yüzde 85,2 oranıyla partiye genel başkan yapılmak istendiği belirtiliyor.

1-20160504092800.jpg

2-885.jpg

3-483.jpg

4-284.jpg

5-164.jpg

MERAL AKŞENER YENİ BİR PARTİ KURSA..

MHP'li seçmenler Meral Akşener diğer muhaliflerle yeni bir parti kursa yüzde 86,7 oranıyla "Hayır, oy vermem" diyor.

Ankette tüm seçmenlere sorulan tek bir soru yer aldı. "Meral Akşener MHP genel başkanı olsa ya da yeni bir parti kursa oy verdiğiniz partiden vazgeçip Meral Akşener’e oy verir misiniz?" sorusuna CHP'lilerin yüzde 81'i, AK Partililerin yüzde 96,4'ü HDP'lilerin de 95'i "hayır" cevabını verdi.

6-092.jpg

7-064.jpg

KONGRE DURDURULDU AMA YARGITAY HER ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR

Genel merkezin açtığı davalarda Gemerek ve Tosya'daki mahkemeler, Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı çağrı heyetinin (kayyum) aldığı kararları durdurma kararı verdi. Fakat, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi muhaliflerin dosyasını beklenenden hızlı bir şekilde gündemine aldı. Yargıtay'ın kararını bir an önce vermesi durumunda hukuki karmaşa son bulacak ve parti için yeni bir yol haritası belirlenecek.

 

ENSONHABER.COM

 // Rasim DUMAN
Muhafiz kardesimin yorumunu son derece dikkate deger buluyorum. Kurgu cok mantikli ve son zamanlarda da islerin bu sekilde "tezgahlandigina" dair kuvvetli emareler var. Muhterem kardesime, bu yorumundan dolayi tebriklerimi,tesekkurlerimi ve muhabbetlerimi arzediyorum. Selam ve dua ile....
04 Mayıs 2016 18:58
Asıl amaçları...!!!
 // Muhafız
Asıl amaçları;sayın Devlet Bahçeli'yi Meral Akşener üzerinden pasifize edip,MHP'yi BBP ile birleştirmek ve bu birleşen iki partinin başına Abdullah Gül'ü getirmektir.Bir tarafından da Pelikan belgeleri diye Cumhurbaşkanı ile Başbakan'ın arasını açmak ve böylece AKP'yide bölmeye çalışarak;asıl amaçları olan;Cumhurbaşkanı RTE ile Abdullah Gül'ü karşı karşıya getirmektir.Böylece MHP ile BBP üzerinden Türkiye'ye istedikleri şekilde dizayn etmek isteyeceklerdir.Meral Akşener oyunun bir parçası...
04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler