YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Orada kalsa kalsa iki dönem kalacak"
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Muğla'da katıldığı bir törende açıklama yaptı. Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili sorulan soruyu da yanıtladı.
"Orada kalsa kalsa iki dönem kalacak"
17 Kasım 2014 / 01:42 Güncelleme: 17 Kasım 2014 / 01:45

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin temel atma törenine katılmak üzere Muğla'ya gelen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Milas İlçesi'nde katıldığı programda, yeni Cumhurbaşkanlığı Konutu ile ilgili sorulan soruya ise "Orada kalsa kalsa iki dönem kalacak. Peki, 50 yıl, 100 yıl kimin mülkü olacak" dedi.

"Erdoğan fakiri yüreğinde taşıyan bir insan"

Bakan Müezzinoğlu yaptığı konuşmanın ardından salonda bulunanların sorularını yanıtladı. Bir partili söz alarak Ankara'daki Atatürk Orman Çiftliği'nin içinde inşa edilen ve Ak Saray olarak tabir edilen yeni Türkiye Cumhurbaşkanlığı Konutu hakkında kamuoyunda birçok şeyin söylendiğini, bakan olarak kendisinin düşüncelerinin neler olduğunu sordu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıl boyunca başbakanlık görevini yürüttüğünü ve bu süre içerisinde bir apartman dairesinde oturduğunu belirterek soruyu yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, "Hiçbirimizin oturmadığı fakir sofralarında oturan bir başbakan, hiçbirimizin şahit olmadığı o fakir sofralarını paylaşan bir cumhurbaşkanı. Fakiri yüreğinde yaşayan, fakirliğin halini, çaresizliğini bilen ve o nedenle geldiği günden beri sosyal yardımlaşma ve dayanışmada bütçeyi 100 misli büyüten bir anlayışın mensubu. Türkiye büyümeli, fakiri fukarası kalmasın diyen bir anlayışın mensubu.

Kendisi için derdi olan biri değil. Hapse atıldığı zamanda kendisi için derdi olmadı. 'Sen milletvekili olamazsın' dendiği günde kendisi ile ilgili derdi olmadı. Bakınız çok değil 2002 yılında sen milletvekili değil muhtar dahi olamazsın diye listelerden çıkarılmıştı. Meydan meydan, köy köy, kasaba kasaba gezdi. Diğerlerinin gitmediği yerlere gitti.

Halen daha o fıtratı değişmedi. Çünkü fıtrat değişmez. Bu milletin dünya milletlerinin standartının en yükseği neyse o en yükseğin temsilini millet adına koymak zorundayız. Orada kalsa kalsa iki dönem kalacak. Peki, 50 yıl, 100 yıl kimin mülkü olacak. Türk milletinin ve Türk devletinin temsil edildiği bir yer orası" dedi.
Bakan Müezzinoğlu, gerçekleşen ziyaretin ardından saat 19 sıralarında Milas'tan ayrıldı.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler