YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onunla gurur duyuyorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bafa Belediyesi Başkanı Zühra Dönmez ile gurur duyduğunu söyledi.
Onunla gurur duyuyorum
12 Şubat 2012 / 17:16 Güncelleme: 12 Şubat 2012 / 17:19

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Sabahleyin polisin kimin evini saat kaçta basacağını kimse bilmiyor. Demokrasi istiyoruz, özgürlük istiyoruz. Özgürlüğün ve demokrasinin olduğu bir ülke çağdaş ülkedir'' dedi.

Muğla'nın Milas ilçesinde düzenlenen deve güreşi festivalini izlemeye gelen Kılıçdaroğlu'nu vatandaşlar ve partililer karşıladı.

Vatandaşların zeytin dalı ve çiçek verdiği Kılıçdaroğlu, buradan Bafa ve Selimiye beldeleri giderek belediyeleri ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Selimiye Belediyesinin önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin iyi yönetilmediğini, pek çok sorun olduğunu belirterek, ''Sabahleyin polisin kimin evini saat kaçta basacağını kimse bilmiyor. Demokrasi istiyoruz, özgürlük istiyoruz. Özgürlüğün ve demokrasinin olduğu bir ülke çağdaş ülkedir'' diye konuştu.

Özgürlüğün ve demokrasinin olduğu bir ülkede herkesin karnının doyacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Özgürlüğün ve demokrasinin olduğu bir ülkede yurttaşlar siyasetçileri özgürce eleştirebilir, istediğimiz budur. Bakın bu bölge zeytin üreticilerinin bölgesidir. Zeytin üreticisi hayatından memnun mu  Onların dertleriyle ilgilenmek lazım. Onların dertlerine parmak basmak lazım. Nedir sizin derdiniz diye gelip konuşmak lazım. Ama biz ne yapıyoruz  'Efendim falan kişinin ifadesi alınacak', 'falan kişinin evi sabahın köründe basıldı', bunlarla uğraşıyoruz. Daha güzel, herkesin mutlu olduğu, huzur içinde yaşadığımız, kardeşçe bir coğrafyada hep beraber özgürce eleştirilerimizi, düşüncelerimizi dile getirdiğimiz bir Türkiye istiyoruz.''

Kılıçdaroğlu, Bafa Belediyesinin önünde yaptığı konuşmada ise Zühra Dönmez'in belediye başkanı seçildiğini belirterek, ''Sizi yürekten kutluyorum. Bir kadını belediye başkanı yapmışsınız. Onunla gurur duyuyorum'' dedi.

Kadınlardan CHP'ye üye olmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, ''Gelin kaydınızı yaptırın. Şu erkek egemenliğine de bir son verelim. Yarı yarıya. Yarısı kadın yarısı erkek olsun'' diye konuştu.

Bafa'da zeytin yetiştirildiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, üreticinin topladığı ürünün bedelini, alın terinin karşılığını alamadığını söyledi.

Fiyatların yıllardır değişmediğini aksine düştüğünü belirten Kılıçdaroğlu, bu sorunu TBMM'de gündeme getireceğini kaydetti.  AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler