YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onun gündemi de o görüşme
Siyasetin kalbiyle atıyor. Neredeyse tüm siyasilerin gündemeinde Başbakan Erdoğan'la CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında dün gerçekleştirilen görüşme vardı. Tabii Bülent Arın'ın da...
Onun gündemi de o görüşme
07 Haziran 2012 / 12:50 Güncelleme: 07 Haziran 2012 / 13:03

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Bursa İl Müdürlüğü'nün açılış töreninin ardından soruları yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmesine ilişkin, Erdoğan'ın söz konusu görüşme talebini derhal kabul ettiğini belirten Arınç, şöyle konuştu:

''Ancak MHP Genel Başkanı bu konuyu görüşmeyeceğini açıklıkla hem grup toplantısında, hem daha sonrasında söylemiştir. CHP'den BDP'ye bir görüşme talebi var mı, olacak mı onu bilmiyorum. Ama grubu olan 4 partinin iştiraki düşünülüyorsa bunun sağlanması gerekir. AK Parti bu konuda kendi tavrını olumlu olarak ortaya koymuştur. MHP'nin de aslında bana göre -görüşlerine saygı duymakla birlikte- terörle mücadele konusunda veya terörün Türkiye'de bitirilmesi konusunda konuşulacak her söze, yapılacak her toplantıya katılması gerekir diye düşünüyorum.'' (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler