YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Onlar yapıyor, biz yapmıyoruz"
CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir panelde hem iktidarı hem de partisini eleştirdi
"Onlar yapıyor, biz yapmıyoruz"
31 Ocak 2010 / 08:57 Güncelleme: 31 Ocak 2010 / 09:21

Siyasi parti için başarının tek ölçütünün "iktidara gelmek" olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Ankara'nın öbür tarafına gidelim dedik mi? Altındağ'da bir aileye misafir olduk mu? Onlar yapıyor, biz yapmıyoruz" dedi...

ODTÜ Mezunlar Derneği Sivil Toplum Komitesi'nce düzenlenen ''Muhalefet Ne Kadar Etkin'' konulu söyleşiye katılarak, soruları yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarı eleştiriken kendi partisi CHP içinde özeleştiride bulundu.

ONLAR SOKAĞI GÖRDÜ

AK Parti'nin toplumun sesine kulaklarını tıkadığını, TEKEL işçilerinin feryadını duymadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, ''TEKEL işçileri aslında yeni bir hak talep etmiyor, mevcut haklarının sürmesini istiyor. Bu arada, TEKEL işçisi, solun emeğin yanında olduğunu, sınıf bilincinin ne olduğunu, onları sömüren bir iktidarın kendilerini nereye taşıdığını öğrendi. Sol da sokağı göremedi. Oturduk sıcak evlerimizde gazete okuduk. Ankara'da sosyolojik uçurumlar var. Ankara'nın öbür tarafına gidelim dedik mi? Altındağ'da bir aileye misafir olduk mu, onları misafir ettik mi? Onlar bunu yapıyor, biz yapmıyoruz. Rahata alıştık, tatillere gidiyoruz'' dedi.

OY ARTIRMAK YETMEZ

“CHP'nin son yerel seçimlerde İstanbul'dan aldığı oy oranı ile Türkiye genelinden aldığı oy oranlarında Kılıçdaroğlu faktörünün ne olduğunun ve başarının ölçütünün” sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, bir siyasi parti için başarının tek ölçütünün “iktidara gelmek” olduğunu söyledi. Oy oranının artabileceğini fakat iktidar olunamamışsa bunun bir başarı kabul edilemeyeceğini savunan Kılıçdaroğlu, CHP'nin halk nezdinde başarısız görünmesinin sebebinin de “yapılan muhalefetin halka ulaştırılamaması” olduğunu kaydetti.

SOL YOK SAĞ GÜÇLÜ

Kılıçdaroğlu, bir siyasi partinin genç kadroları olmazsa geleceğinin olmayacağını ifade ederek, ''Siyasal partinin üyeleri militanlaşmalı, militan gibi çalışmalı. Militanlaşma da gençlikle yakalanır'' dedi. Kılıçdaroğlu, ''Türkiye'de CHP dışındaki sol öldü. Sol yok, sağımız güçlü bu yüzden sağa doğru gidiyoruz. Çünkü oy alacağız, kimden alacağız'' diye konuştu.

AA

SOLU TUTTURAMADINIZ BUYURUN SAĞA İLTİHAK EDİN !
 // BATUHAN
Vah vah bunlarıdamı duyacaktık; müthiş hızlı mucid Kılıçdaroğlu yine mangalda kül bırakmamış esmiş savurmuş nihayet solu bitirmiş sağdan yaklaşarak,sağcıları iknaya,oy avcılığına soyunmuş çok komik buldunuz değilmi ?Avcunuzu yalarsınız sağdakiler sağlıklı,oyuncular ise tanıdık,sadece post değiştiriyorlar,nasıl olsa sol bitti (Denize değil)sağdaki göle yogurt çal ya tutarsa ? Olmazzz sağdanda Sarı gül geliyor onuda tutturamazsın yağız kalfa !...
31 Ocak 2010 10:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler