YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önder'den Atatürk'e övgü dolu sözler
Önder'den Atatürk'e övgü dolu sözler
16 Temmuz 2013 22:37
"Büyükşehir Belediyesi Kanunu Tasarısı"nın TBMM İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmelerinde Atatürk tartışması çıktı. Tartışmalara damgasını vuran ise Sırrı Süreyya Önder'in Atatürk'ü öven sözleri oldu.

Önder, Atatürk'ün, "Yüzyılın gördüğü en büyük dehalardan biri, en kıymetli insanlardan biri" olduğunu söyledi.

Önder, "Birinci Lozan'a gidildiğinde Misak-ı Milli resmi savunma tezi olarak masadaydı, Meclis'te iki grup vardı. İkinci Lozan'a gidildiğinde ikinci grup tasviye edilmişti, barışı hedefleyen bir yapılanma olmuştu ve gittiler Musul'dan vazgeçtiler. Yurtta Sulh Cihan'da sulh sözü bir Türk izolasyonudur. Bizim eski bakiyemizle ilgilenmeyeceğimizin Atatürkçe ifadesidir. İzmir İktisat Kongresi'nde denmiştir. Fiyakalı bir söz değildir, arkasında tarihsel gerçeklikler bulunabilir. Çünkü bir zorunlulukla ve imkanlar meselesinin ortaya çıkardığı sorulara verilmniş adıdır" dedi.

CHP'li Ali Haydar Öner'in itirazı üzerine Önder, "Tarihsel bilgiyle bir yanıt ver göreyim. Ne yani Atatürk durdu durdu ne diyeyim. Yurt'ta ne, sulh, cihanda da bişey olsan, hah sulh... öyle mi dedi. Emin Oktay'da kalmışsın" dedi.

Bu sırada bir CHP'li vekilin "Lütfen UNESCO'nun aldığı kararı okuyun" demesi üzerine Önder, Atatürk'ün, "Yüzyılın gördüğü en büyük dehalardan biri, en kıymetli insanlardan biri" olduğunu söyledi.

Milliyet

02:17
 // Neyi icad etmişki
Atatürk neyi icat etmişki? İcat ettiği tek şey Chp... Ne oldukları da ortada.
Not: hiç boşuna nutuk okuma bana! Atatürk'ün olmadığı ülkelerin insanı çip mi doğuyor. Hepisinin babası belli. Azerbeycan, Türkmenistandakiler ne oluyor?...
17 Temmuz 2013 02:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler