YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önder Sav'dan Baykal'a salvo
Önder Sav, yeni genel başkanına övgüler dizdi, Deniz Baykal'ı da eleştirdi yağmuruna tuttu...
Önder Sav'dan Baykal'a salvo
30 Ağustos 2010 / 09:28 Güncelleme: 30 Ağustos 2010 / 09:29

 

Deniz Baykal'a ihanet iddiasıyla Britüs ilan edilen Önder Sav, yeni genel başkanını göklere çıkarırken Baykal'ı da eleştirdi. 'Dinci' basının kendisini mindere çekmek istediğini belirten Sav, Baykal'ı Hüsamettin Özkan'la vurdu!..

Akşam Gazetesi'nin yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya konuk olan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, eski genel başkanı Deniz Baykal'ın Hüsamettin Özkan'la yaptığı görüşmeyi eleştirerek, "Sayın Baykal'ın o buluşmaları hoş değil" açıklaması yaptı.

Küçükkaya, Önder Sav'ın tepkisini şöyle aktardı; "Söz tam da Baykal'lı spekülasyonlara geldi. Deniz Bey'i hep takdir etmiş bir gazeteci olarak O'nun son dönem temaslarının nasıl algılandığı ve tepki çektiği hakkındaki fikirlerimi söyledim, okuyucu yorumlarını aktardım.

Önder Bey'in yaklaşımını öğrenmek istedim. Bakın Önder Sav neler anlattı: 'Sanki 13 Eylül'de sorun yaşanacak havası veriyorlar. İmkansız. Özellikle dinci basın körüklüyor, partiye nifak sokmak istiyor. Beni de mindere çekmek istiyorlar, bunun için saldırıyorlar. Ben mindere gelmem. Üzerine gidersem istedikleri olur. Ama şunu söylemeliyim, Sayın Baykal'ın o buluşmaları hoş değil.'

Önder Sav, Deniz Bey'in son dönem görüştüğü kişilerle ilgili geçmiş beyanlarını da hatırlattı: 'Geçmişe doğru bakın. Sayın Baykal, 'Kapımız herkese açık' dediği günlerde bir kişiyi hariç tutuyordu. O da Hüsamettin Özkan'dı. Açın o gazetelere bakın."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler