YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik'e ağır itham
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'e ağır ithamda bulundu.
Ömer Çelik'e ağır itham
30 Aralık 2010 / 19:27 Güncelleme: 30 Aralık 2010 / 19:49

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türk milli kimliğinin milliyetçiliğini yapmaya devam edeceklerini belirterek, ''Ömer Çelik gibiler, etnik kimlikleri Türk milli kimliğine düşman kılmak isteyen, pis bir tezgahın tezgahtarlığı rolünü üstlenmiştir'' dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basınla sohbet toplantısında, ''AKP, milleti 2011 yılında pimi çekilmiş bir bomba ile başbaşa bırakmıştır'' dedi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Ulusa Sesleniş'' konuşmasının ''Yalan rüzgarı'' olduğunu iddia etti.

Erdoğan'ın, ''Türklüğü etnik kimliğe indirgeyip, bu eksende diğer etnik kimliklerle çatıştıran siyaset anlayışı izlediğini'' öne süren Vural, ''Bu coğrafyada yaşayan Türk milletini sorgulayan ve 'Pandora'nın kutusu' gibi açan bu anlayışı doğru bulmuyorum'' diye konuştu.

Türkiye'de bugün kimliklerin birbiri ile çatıştırılır hale getirildiğini iddia eden Vural, ''Bu milletin insanlarını, 'Türk milleti' üst kimliğinden kopartarak, bu kimlikler çerçevesinde ayrıştırmasından bu millet zarar görüyor. Yapmayın etmeyin, yazıktır günahtır. Bu milletin üst milli kimliği ile oynayıp alt etnik kimlikleri üst kimliğe düşman kılmak isteyen pis bir siyaset anlayışı ile karşı karşıyayız'' dedi.


-''MEHMET AKİF ERSOY, TÜRK MİLLETİNİN BİR EVLADI OLARAK...''-


Başbakan Erdoğan'ın ''Arnavut'' dediği İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un, Türk milletinin bir evladı olarak ''Kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet ne bu celal'' diyebildiğini kaydeden Vural, ''Başbakan'ın, 'Türkiyelilik' ekseninde oluşturmak istediği siyaset anlayışı, bu siyasi coğrafyayı bölmeye yönelik projelerin mihmandarlığına götürmüştür'' diye konuştu.

''Dün tartışmadığımız konuları bugün tartışıyoruz diye 'demokraside ön alıyoruz' diyenler, aslında etnik kimliklere göre birbirine düşman kimlikler oluşturulmasını ve bu çerçevede milletin bölünmesini ve ayrışmasını görmüyor'' diyen Vural, şöyle devam etti:

''Biz, bu milletin milliyetçiliğini yaptık, yabancı senaryoların taşeronluğunu yapmadık. MHP'nin, milletsiz bir milliyetçilik yaptığını... Nasıl olurmuş, milletsiz bir milliyetçilik? Bu millete Türk diyemeyen bir anlayış, MHP'ye bunu diyor. Asıl kendileri, kimliksiz bir millet, vatansız bir millet istiyorlar. Milletsiz bir devlet oluşturmak isteyenler, Ömer Çelik zihniyetinde olanlardır. BDP'ye 'Kürtsüz bir Kürtçülük' demek suretiyle, kendisi 'Ben Kürt'lü bir Kürtçülük yapıyorum' diyor. Biz, Türk milli kimliğinin milliyetçiliğini yapmaya devam edeceğiz. Ömer Çelik gibiler, etnik kimlikleri Türk milli kimliğine düşman kılmak isteyen, pis bir tezgahın tezgahtarlığı rolünü üstlenmiştir.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler