YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik: Teröre destek verenler bedelini ödemelidir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Biz AK Parti olarak parti kapatmalara karşıyız. Ama demokrasiyi, hukuk devletini tehdit eden teröre destek verenlerin de bir şekilde bu desteklerinin bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.
Ömer Çelik: Teröre destek verenler bedelini ödemelidir
04 Ocak 2016 / 16:17 Güncelleme: 04 Ocak 2016 / 16:45

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, TBMM İç Tüzüğü ve reformları görüşmek üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Görüşe sonrasında AK Parti'li Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

İşte Ömer Çelik'in açıklamalarından önemli başlıklar:

Görüşmede, Başbakan başkanlık sistemini gündeme getirdi. Bizim için esas olan temel hak ve hürriyetlerdir. Demokratik değerler üzerinden mekanizmalar tartışmalıdır. Bahçeli görüşmede parlamenter sistemden yana olduğunu belirtti.

Türkiye'de kuvvetler ayrılığının tam olarak sağlanabilmesi lazım. Bunun başkanlık sistemi üzerinden tartışılması gerektiğini söyledik. Reform yasaları konusunda destek istedik. Görüşmede iç tüzüğü görüştük, Meclis'in çalışma modeli eskidi. Komisyonun eşit sayıda olması konusunda mutabıkız.
Sayın Bahçeli'ye teröre karşı bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Biz AK Parti olarak parti kapatmalara karşıyız. Ama demokrasiyi, hukuk devletini tehdit eden teröre destek verenlerin de bir şekilde bu desteklerinin bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyoruz.

 // burhan erkankar
BAŞKANLIK SİSTEMİNİ SİZLER TAM ANLATAMAZSAN HALKIN ANLAMASINI BEKLEMEYİN. HALKI ŞAŞKINA VE ANTİPATİKLİĞİNİ KÖRÜKLTYORSUNUZ....
04 Ocak 2016 22:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler