YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik: Süreç CHP tarafından sabote edildi!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yine milletin adına yürütülen süreç CHP tarafından sabote edildi. Başkanlık sistemi tartışılamaz, tartışıldığı anda bu masadan kalkarız diyorlar" diye konuştu.
Ömer Çelik: Süreç CHP tarafından sabote edildi!
17 Şubat 2016 / 03:28 Güncelleme: 17 Şubat 2016 / 08:10

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun dağılması hakkında açıklamalarda bulundu. Çelik, CHP'nin yeni anayasa sürecini sabote ettiğini ifade etti.

İşte Çelik'in açıklamalarından satır başları:

İKTİDAR PARTİSİ OLARAK ELİMİZDE HER TÜRLÜ GÜÇ VAR

İktidar partisi olarak elimizde her türlü güç var. Mecliste istediğimiz yasayı geçirebiliyoruz. Ama buna rağmen bir sistem değişikliğinden bahsediyorsak bu aslında daha çok güç peşinde koştuğumuz için değil daha sağlıklı bir sistem peşinde koştuğumuz içindir.

Muhalefet 'rejim değişiyor' havası oluşturdu. 'Meclis anayasa yapamaz' demek Meclis'in iradesine saldırıdır. TBMM, mesaisinin her gününde istediği anda yeni anayasa yapma hakkına sahiptir.

'CHP YİNE SABOTE ETTİ'

Yine milletin adına yürütülen süreç CHP tarafından sabote edildi. Başkanlık sistemi tartışılamaz, tartışıldığı anda bu masadan kalkarız diyorlar. 

Parlamenter sistem ne kadar meşru ise Başkanlık sitemi de o kadar meşrudur. Gösterilen tavır siyasetin doğasına aykırıdır. CHP'nin tavrı son derece yanlış. Yeni anayasa yapma konusunda irademiz devam ediyor.

CHP TÜRKİYE'YE YENİ ANAYASA YAPTIRMAK İSTEMİYOR

Yeni anayasayla ilgili masayı sabote etmeye kalkıyorlar daha önce AK Parti tarafından teklif edilmiş ve kendilerinin reddettiği bir şeyi bugün gündeme getiriyorlar. Doğrusunu söylemek gerekirse bütün bu manevraların bir anlamı vardır, CHP Türkiye'ye yeni anayasa yaptırmak istemiyor.

Biz yeni Türkiye'nin ilk anayasasını yapmak istiyoruz onlar hala eski Türkiye'nin anayasasında ısrar ediyorlar. Toplumun değişim talebine direniyorlar. İşin özü bundan ibarettir.

KUSUR AK PARTİNİN
 // DADAŞ
Komisyonların Nasıl Kurulacağı ve Nasıl Çalışacağı Meclis İç Tüzüğünde Yazılıdır! Milletvekili Sayıları Oranında Komisyon Üyesi Seçilir Kararlarda Oy Çokluğuyla alınır. Görünen Köy Klavuz İstemez Ak Parti Kimseyi Suçlamaya Kalkmasın Anayasanın Çıkmaması İçin Elinden Geleni Yapan Eşit Sayıda Komisyon Üyesi ve Oy Birliği Prensibini Ortaya Koyarak Olayı Çıkmaza Sürükleyen AK Partidir Aile İçinde Bile Oy Birliği Yokken Dört Ayrı Kutubun Oy Birliği Yapması İmkansızdır....
17 Şubat 2016 Çarşamba 13:02
israilin dostu
 // mustafa
şu israil bizim dostumuzdur diyen bakan değil mi! dostu düşmanı karıştırdık gitti. dolayısıyla akla karayı karıştıran yöneticilerin de uzlaşması tabi ki beklenemiz....
17 Şubat 2016 Çarşamba 11:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler