YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olayları başlatan HDP araştırma komisyonu istedi!
HDP, sokakları ateşe verdikleri olayların araştırılması için Meclis komisyonu kurulmasını istedi.
Olayları başlatan HDP araştırma komisyonu istedi!
17 Ekim 2014 / 10:18 Güncelleme: 17 Ekim 2014 / 10:26

35 kişinin öldüğü Kobani olaylarının fitilini ateşleyen HDP, özür dilemediği gibi bir de olayların araştırılması için Meclis araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve arkadaşlarının imzasıyla sunulan önergede “Protestolar sırasında güvenlik güçlerinden cesaret alan ırkçı, linç grupları da devreye girmiş ve sivilleri hedef alarak saldırmıştır.

Özellikle Diyarbakır'da Hizbullah örgütüne mensup şahıslar protestoculara saldırırken güvenlik güçleri de bu saldırıyı uzaktan izlemiştir. Tüm bu olayların, provokasyonların tüm yönleriyle araştırılması, derin yapıların ortaya çıkartılması, demokratik çözüm ve barış sürecinin ilerletilmesi açısından elzemdir” denildi.

Buldan: İmralı Kandil ile görüşsün

El Cezire Türk'e konuşan HDP'li Pervin Buldan çözüm sürecini değerlendirirken “Öcalan'ın Kandil ile diyaloğu olmaması için bir sebep görmüyorum. Madem kendisi çıkarılmıyor, oradan birini getirsinler. Bunun kamuoyuna açık, herkesin bilgisi dahilinde yapılması da şart değil. 21. yüzyılda yaşıyoruz, çok rahat Kandil'den bir kişi getirilebilir” dedi.

YUHHH BE
 // musasadr
HDP ve PKK lılar KATİLDİRLER...bu asla üstü örtülemeyecek tamamen DOĞRUDUR GERÇEKTİR...ve bunlara laf söz kaar etmez bunlar sadece GÜCE VE GÜÇLÜYE İTEAAT EDENLERDİR...
17 Ekim 2014 Cuma 10:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler