YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Olaylar o kadar yalın değil'
İçişleri Bakanı Atalay: Hatay ve Dörtyol'daki olay görüldüğü kadar yalın değil
'Olaylar o kadar yalın değil'
01 Ağustos 2010 / 16:39 Güncelleme: 01 Ağustos 2010 / 16:44

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Hatay'a ve Dörtyol'a özel istihbarat ekipleri gönderdiklerini belirterek, olayların göründüğü kadar yalın olmadığını söyledi.
 

VATANDAŞI TAHRİK EDEN BİRİLERİ VAR      

Halk oylamasını, bir demokrasi şöleninden çıkararak, lekelemeye çalışan kişilerin ve kesimlerin olduğuna işaret eden Atalay, "Bizzat siyasi parti liderleri var. Tahrik eden, adeta teşvik eden, siyasi söylemler var. Bu da bizi çok üzüyor.'' dedi. İnegöl ve Dörtyol'da istenmeyen olayların meydana geldiğine işaret eden Atalay, olayla ilgili inceleme yaptıklarını ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldiğini belirterek, şunları söyledi: "İnegöl burada masum, İnegöl bundan çok üzüldü. Ama, şunu da söyleyeyim, bu fırsatları kollayan ve vatandaşı tahrik eden, getirip polis otolarını yaktıran birileri de var. Dörtyol'da da bu olayları azmettiren, tahrik ettiren birileri var. İstiyorlar ki huzurlu bir halk oylaması sürmesin. Bunu anlamak mümkün değil. Ama kararlı şekilde hepsinin üzerine gidiliyor.
 

Oralara özel istihbarat ekipleri gönderdik. Hatay'a da, Dörtyol'a da, hem il genelinde hem ilçede, daha olayın olduğu gün gönderdik. Bunlar çalışıyorlar. Dün onları Hatay'a çağırdım, dinledim. Olaylar, hiç öyle geriden göründüğü kadar yalın değil. Ama, bütün karmaşıklığıyla analiz ediliyor, değerlendiriliyor ve üzerine gidiliyor.''  CHA

     

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler