YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olaylar çığırından çıktı
Olaylar çığırından çıktı
01 Haziran 2013 15:10
Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Çelik sağ duyu çağrısı yaparak, olayların çığırından çıktığını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik bir dizi temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ'a geldi. Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Çelik sağ duyu çağrısı yaparak, olayların çığırından çıktığını kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik; “Taksim meydanı biliyorsunuz Türkiye’nin, İstanbul’un sayılı meydanlarından birisidir. Bizim için sembolik değeri olan meydandır. Orada yaya ve araç trafiği biri birbirine karışmış durumda. Ciddi bir curcuna var. Hükümetimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile çok ciddi bir proje uyguluyor. Bir yerde bir faaliyet yapıldığı zaman ağaç kesilebilir mi kesilebilir. Kaldırılabilir mi kaldırılabilir. Ama medeni ülkelerde ölçü şudur; kaldırdığını bir ağacın karşılığında 2 hatta 10 ağaç dikiyorsanız o zaman çevrecisiniz.”

Çelik; “AVM yapılıyor diye kıyamet koparıldı. Bu ağaçlar kesiliyor AVM yapılıyor. Böyle bir şey yok. Bu bir yalandır. Ağaçlar kesiliyor diye birileri AKP’yi dövme aracı haline getiriyorsa bu kabul edilemez. En marjinal gruplar ve onların yayın grupları herkesi Taksime davet etti. Polisin vatandaşlara yönelik orantısız güç kullandığına ilişkin iddia var. İçişleri Bakanı bu konuyla ilgili derhal inceleme başlattı. Polis bizim polisimiz, halkımız da bizim halkımızdır. Bu yaralanmaların bile olması bizi rahatsız eder. Vatandaşlara sağ duyu çağrısında bulunmak istiyorum. Şuanda Taksim meydanında yapılanın Topçu kışlası ile alakası yok. Topçu kışlası bu projenin son aşamasıdır.”

 

İHA

Etiketler:
MEDYANIN BEZDİRİLİŞİ
 // AKIN D.
KIZILAY MEYDANIN DA SANKİ SAVAŞ AMA MEYDANA GELMEYEN KİMSENİN HABAERİ YOK. İNİNCE ÖĞRENİYOR VE GERİ EVİNE DÖNEMİYOR...METROYA İNMEK İÇİN ÜÇ KERE İLERLEYİP GERİ, ÇEKİLDİK. SONRA MECLİSİN ORDAN TAKSİYE BİNMEK ZORUN DA KALDIK...
01 Haziran 2013 Cumartesi 15:49
ANKARA KIZILAY MEYDANI
 // AKIN D.
BİLİNÇSİZ BİR ŞEKİLDE VATANDAŞA GAZ SIKILIYOR. KIZILAY MEYDANINI HÜKÜMET ESAT YURDUNA ÇEVİRDİ.OLAYLA ALAKASI OLMAYAN VATANDAŞ BİLE TEPKİLENİYOR...NEDENİ VATANDAŞI BEZDİRMEYE ÇALIŞAN HÜKÜMET. SN. BAŞBAKAN BİZ DEDİK ÖYLE OLACAK. DİYOR YOK ÖYLE BİR, KUSURA BAKMAYIN ŞEY BURASI SİZİN ÇİFTLİĞİNİZ DEĞİL...
01 Haziran 2013 Cumartesi 15:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler