YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullarda kayısı verilsin önerisi
Okullarda kayısı verilsin önerisi
16 Mayıs 2012 15:18
Sütün ardından okulllarda kayısı dağıtılması da önerildi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, okullarda kayısı verilmesini önerdi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Uluslararası Aile Günü dolayısıyla gündemdışı söz alan AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, ailenin, insanlık tarihinin en eski ve köklü toplumsal birimi olduğunu söyledi.

Tarihi ve kültürel değerlerin, öncelikle ailede yaşatılıp, öğretildiğini ifade eden Yüksel, ailenin, içinde yaşayan bireyleri şekillendirdiğini anlattı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kayısı üreticilerinin sorunlarına ilişkin gündemdışı konuşmasında, kayısının, yüz binlerce kişiye ekmek kapısı ve milyon dolarlar kazandıran bir ihracat ürünü olduğunu belirtti. Ağbaba, kayısının yıllardan beri ihmal edildiğini ve bu yüzden can çekişen noktaya geldiğini ifade ederek, devletin, çay ve fındığı desteklemesine rağmen kayısıdan desteğini esirgediğini söyledi.

Ağbaba, kayısının satışının artırılması için kayısının devlet kurumlarına verilmesini önererek, ''Okullara bozuk süt yerine, zeka artırıcı etki de bulunan kayısı verilmelidir. Okul sütü, zehir küpü yerine, sağlam kafa, sağlam kayısı daha iyi olmaz mı  Milli Savunma Bakanlığı kayısı alarak, askerlerimize dağıtabilir. Eminim ki askerlerimiz kayısı yiyerek, görevlerini çok daha iyi yerine getirebilirler'' diye konuştu.  AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler