YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural'ın Erdoğan'a açtığı dava reddedildi
Oktay Vural'ın Erdoğan'a açtığı dava reddedildi
15 Temmuz 2014 12:51
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, konuşmalarında kişilik, ailevi ve manevi haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Başbakan Erdoğan'ın avukatı Burhanettin Sevencan ile Vural'ın avukatı Merve Vural Sever katıldı.

Vural'ın avukatı Sever, Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı ve televizyon programındaki sözleriyle, müvekkillerinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu savunarak, tazminata hükmedilmesini istedi.

Erdoğan'ın avukatı Sevencan, sözlerin yanılsama olarak kullandığını belirterek, " Müvekkilimin diğer milletvekilleri, parti yöneticileri deyiminde parti grup başkan vekilleri sözünü yanılsama olarak kullanmıştır, isim zikretmemiştir. Davanın reddini talep ediyoruz" dedi.

Hakim Ahmet Arslan, davanın reddini açıkladı.

Dava dilekçesinde, Erdoğan'ın, 8 ve 11 Şubat 2014 tarihlerinde yaptığı konuşmalarda Vural'ın kişilik, ailevi ve manevi haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 300 bin lira manevi tazminattalep edilmişti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler