YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural'dan yolsuzluk açıklaması
Oktay Vural'dan yolsuzluk açıklaması
18 Aralık 2013 16:12
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 'yolsuzluk ve rüşvet' iddialarıyla ilgili soruşturma üzerinden hükümeti eleştirdi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İstanbul’da ünlü isimlerin gözaltına alındığı yolsuzluk operasyonuna yönelik bir takım eleştirilerde bulunan Oktay Vural, polis müdürlerine ve savcılara yapıldığını iddia ettiği müdahalenin hukuk devletine yapılmış bir müdahale olduğunu söyledi.

“Bu operasyon Türkiye’de bir hukuk devleti çerçevesinde yürütülmelidir. Bu süre içinde ne yargısız infaz ne de yargıya müdahale edilmelidir. Tüm bilgi ve belgeler vatandaşlarımıza sunulmalıdır” diyen Vural, polis müdürlerinin görevden alınmasına yönelik olarak, “Polis müdürlerinin görevden alınması bu operasyonun üzerini örtmeye yönelik fiili bir müdahaledir. Bu operasyonun içinde bulunan polis müdürlerinin görevden alınması ve gözaltında sorgulamadan çıkartılması fiilen delilleri ve soruşturmayı yönlendirmek amaçlıdır. Deliller karartılmak istenmektedir” dedi.

Operasyonu karartmaya çalışmanın kimseye yakışmadığının altını çizen Vural, Başbakan Erdoğan’ın “Tehdide boyun eğmeyiz, bize Allah yeter” sözlerini eleştirerek, “Bu ne biçim laftır. Hesabını vereceksin. Allah sadece sana değil, bütün mazlumlara yetecektir. Önce bunların hesabını vereceksin. Bu meseleyi başka yerlere götürmek yok. Madem hiçbir şey yok neden savcıları, polis müdürlerini değiştiriyorsunuz. Neden bunu saptırmak için yandaş ve candaş bir dezenformasyon uyguluyorsunuz. Bu hesap er ya da geç sorulacak” dedi.

Meclis’te görüşmeleri devam eden bütçe üzerinden operasyonu eleştiren Vural, “Bu bütçeye ‘evet’ oyu verecekler, ‘evet’ oyu vermekle böyle bir operasyonla ortaya koyulmuş yolsuzluk iddialarını aklamış mı olacaklar? Bir süre daha beklenmelidir, bu operasyonun nereye kadar vardığı, deliller ortaya çıkmalıdır. Bu operasyonun gölgesindeki bu bütçenin milletin bütçesi olmadığı gayet açıktır” şeklinde konuştu.

Bütçenin oylanması için biraz daha beklenmesi gerektiğinin altını çizen Vural, “Bir süre beklensin, bunlar netleşsin, belki de görevden ayrılmaları söz konusu olacaktır” ifadelerini kullanarak, belki Cumhurbaşkanı’nın yapacağı bir şeylerin olabileceğini belirtti. Sürecin şeffaflıkla götürülmesi gerektiğini açıklayan Vural, “Parlamentoda bu bütçeye güvenoyu vermeden önce bir zaman tanınması gerektiğini düşünüyorum. Bütçe bir güvenoyudur. Bir güvenoyu olduğu zaman bu bütçeye uygulayanlara güven anlamı taşır, birde böyle bir şey olursa sıkıntı olur. Bu parmaklar vicdan sahibi olması lazım. O parmakların vicdanı temsil etmesi için kendilerine bir süre tanınması uygun olur. Biz zaten bu bütçeye güven duymuyoruz” dedi.

 

İHA

ne koltuk sevdasıymış
 // yorumu okuyun
mhp 28 şubatta koltuğa oturabilmek için vatanını,dinini,inancını bir kez sattı, erbakana atılan iftiralara göz yumdu ,şimdi aynı şeyi tekrar yapıyor, yazıklar olsun....
18 Aralık 2013 Çarşamba 20:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler